Netflix zmienia "Squid Game", bo przypadkowo zatruło życie niewinnej kobiecie

08.10.2021 13:26
Netflix zmienia "Squid Game", bo przypadkowo zatruło życie niewinnej kobiecie Fot. materiały prasowe/Netflix

"Squid Game" w ekspresowym tempie zdobyło miliony fanów na całym świecie, stając się najlepiej oglądaną produkcją na Netflix w 90 różnych krajach. Istnieje jednak negatywne pokłosie tej popularności.

Squid Game zatruło życie przypadkowej kobiecie

Popularność ma swoją cenę - przekonała się o tym kobieta, której numer przypadkowo pojawił się w serialu "Squid Game". Kilkukrotnie w trakcie produkcji pokazywana jest wizytówka z numerem telefonu, na którzy mają zadzwonić ludzie chcący dołączyć do tytułowej rozgrywki. Początkowo montażyści mieli usunąć kilka ostatnich cyferek numeru, ale w ramach pomyłki usunięto pierwsze trzy cyfry.

Polecamy

Okazało się, że taki numer faktycznie istnieje, a jego właścicielka od kilkunastu ostatnich dni nie może normalnie funkcjonować, ponieważ jej telefon jest zalewany wiadomościami i połączeniami o każdej porze dnia i nocy. Jak czytamy w rozmowie mężczyzny z portalem Koreaboo:

Po premierze "Squid Game" zaczęłam otrzymywać wiadomości i połączenia przez 24/7. Doszło to do takiego stopnia, że normalne życie stało się dla mnie praktycznie nieosiągalne. To jest numer, którego używałam przez ponad 10 lat, więc raczej nie chciałabym go zmieniać.

Następnie dodała:

Zadzwoniono do mnie z ponad 4 tysięcy różnych numerów, a ludzie do mnie wydzwaniają o każdej porze dnia i nocy, przez co bateria w moim telefonie rozładowuje się w zaledwie kilka godzin.
Polecamy

Nie jest to jedyny problem, na jaki natrafili twórcy "Squid Game" po premierze zaskakująco popularnego serialu - platforma streamingowa została pozwana przez dostawcę internetu z Korei Południowej.

SK Broadband, bo tak nazywa się ta firma, uważa, że Netflix powinien ponieść koszty... zwiększonego zużycia danych. Według nich, popularność "Squid Game" znacznie zwiększyła koszty, które ponosi dostawca internetu. Sprawa - w porównaniu do trefnego numeru telefonu, który został już zmieniony - na razie nie została rozwiązana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.