Nowy "Dom z papieru"! Netflix ogłosił koreańską wersję hiszpańskiego serialu

01.12.2020 10:37
Dom z papieru - Netflix - kadr z serialu Fot. Netflix/Materiały prasowe

"Dom z papieru" to niezwykle popularny serial Netfliksa. Ruszają prace nad koreańskim remakiem hiszpańskiej produkcji, która popularnością podbiła cały świat.

W ostatnich latach nie było chyba popularniejszego serialu Netfliksa niż "Dom z papieru". Na punkcie hiszpańskiej produkcji oszalał cały świat i przygody grupy współczesnych Robin Hoodów, okradających madrycką mennicę doczekały się wkrótce kontynuacji. Niebawem powstanie remake "Domu z papieru", który rozegra się w Korei.

"Dom z papieru" - Netflix stworzy koreańską wersję serialu

"La casa de papel", bo tak w oryginale nazywa się produkcja, osiągnęła sukces dzięki intrygującym bohaterom, trzymającej w napięciu fabule i niespodziewanym zwrotom akcji. Z tych powodów po pierwszych dwóch sezonach widzowie domagali się większej ilości odcinków. Wkrótce powstały dwie kolejne przygody, które nie tylko komplikowały i tak zagmatwaną sytuację głównych bohaterów, ale również wprowadziły nowe postacie.

Polecamy

Obecnie fani serialu czekają na jego zakończenie, czyli sezon piąty. Jednocześnie Netflix pracuje nad remakiem "Domu z papieru". Platforma  ogłosiła nowe przedsięwzięcie - serial, który będzie koreańską adaptacją kultowego hiszpańskiego hitu. Akcja serialu rozegra się na Półwyspie Koreańskim. Reżyserem adaptacji został Kim Hong-sun -  twórca takich telewizyjnych produkcji jak "The Guest", "Voice" i "Black", a zarazem uznany autor kryminałów fantastycznych.

Kim Hong-sun Fot. foto: materiały prasowe/Netflix
Zobacz także

Za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się już jedna z produkcji Netfliksa zatytułowana "Hologramowa miłość" ("My Holo Love"), a także serial koreańskiej stacji tvN "Pamiętnik psychopaty" ("Psychopath Diary").

Ryu Yong-jae Fot. foto: materiały prasowe/Netflix

Nowe wcielenie "Domu z papieru" to efekt współpracy BH Entertainment i Contents Zium. Twórca i producent wykonawczy oryginalnego "Domu z papieru" - Alex Pina, skomentował powstawanie remake'u.

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice, przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

12 odcinków koreańskiej adaptacji pokaże znany temat w nowej odsłonie i ponownie zaangażuje fabułą widzów na całym świecie. Fani powinni być więc zadowoleni, chociaż nie zdradzono jeszcze, kiedy je zobaczymy.

Polecamy

"Dom z papieru" - kiedy premiera 5. sezonu?

"Dom z papieru" podbija świat od 2017 roku. W kwietniu 2020 w ponad 65 milionach domów widzowie zdecydowali się obejrzeć najnowszą odsłonę tego hiszpańskojęzycznego serialu. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii. Na razie zapowiedziano, kiedy możemy spodziewać się zakończenia historii o grupie Profesora. Widzowie muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.