Ocenzurowany odcinek serialu "Czarno to widzę" o Donaldzie Trumpie i Baracku Obamie trafił do sieci

12.08.2020 13:33
Foto: materiały prasowe ABC|undefined Fot. materiały prasowe ABC

Jeden z odcinków 4. sezonu "Czarno to widzę" został zablokowany przez stację ABC. Co stało za tą decyzją i czego dotyczył odcinek?

4. sezon serialu "Czarno to widzę" emitowany był na przełomie 2017 i 2018 roku. Jeden z odcinków, zatytułowany "Please Baby Please", nie mógł się jednak ukazać. Stacja ABC, emitująca serial, nie wyraziła bowiem na to zgody. Teraz jednak epizod ujrzał światło dzienne. Skąd to zamieszanie?

"Czarno to widzę" - ocenzurowany odcinek ostatecznie ukazał się w sieci

Rzeczony odcinek miał mieć premierę na początku 2018 roku. Tak się jednak nie stało, gdyż włodarze stacji ABC postanowili go zablokować. Powód? Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem telewizji poszło o niemożliwe do przezwyciężenia twórcze różnice. 

Podkreślono przy tym, że "Czarno to widzę" to produkcja, która zawsze była w stanie poruszać ważne społeczne kwestie z odpowiednią dozą wyczucia, a poczucie humoru mieściło się we właściwych ramach. Tym razem telewizja widocznie uznała, że granica została przekroczona. Jak bowiem podaje portal Deadline, odcinku "Please Baby Please" spotykany dwie postacie: Złego Króla, którym jest Donald Trump, oraz Księcia Barry'ego w osobie Baracka Obamy. Całość miała za zadanie ukazać problem instytucjonalnej dyskryminacji w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj także

Odcinek ostatecznie, po dwóch latach, ujrzał światło dzienne. Jednak nie w telewizji ABC, a na platformie Hulu. Sprawę skomentował twórca serialu, Kenya Barris, za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

W listopadzie 2017 roku nagraliśmy odcinek zatytułowany "Please Baby Please". Było to rok po wyborach prezydenckich, niepokoił nas stan naszego kraju i martwiliśmy się o jego przyszłość. Przelaliśmy te emocje na papier, a następnie w 22 minutowy odcinek, z którego byłem, i wciąż jestem, niezmiernie dumny. "Please Baby Please" nie został wówczas wyemitowany i choć wiele się spekulowało odnośnie jego zawartości, nigdy nie został wyemitowany... aż do teraz. 
Przeczytaj także
Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.