„Opowieść podręcznej 2” – odc. 1 [RECENZJA]

26.04.2018
Aktualizacja: 18.04.2019 11:37
Elisabeth Moss Opowieść podręcznej s2e1|undefined Fot. materiały prasowe Showmax

W 2. sezonie „Opowieści podręcznej” Gilead uderza ze zdwojoną siłą. Kobiety czeka kara za nieposłuszeństwo. Ale w tym przerażającym mroku pojawia się też iskra nadziei… Polska premiera „Opowieści podręcznej 2” już dziś, 26 kwietnia 2018.

„To koniec czy początek?” zastanawia się przewożona w czarnym vanie June. Scena, która zamykała 1. sezon „Opowieści podręcznej”, jednocześnie otwiera też sezon 2. Dokąd zmierza czarna furgonetka? Czy June słusznie zaufała Nickowi? Czy uda jej się uciec? I czy w ogóle da się uciec od Gieleadu? Na te pytania z pewnością odpowie 2. sezon obsypanego nagrodami serialu. Jego początek rysuje jednak przed widzami skrajnie beznadziejną wizję przyszłości. „Gilead jest w Tobie” powtarza ciotka Lydia i wszystko wskazuje na to, że nie ma przed nim schronienia.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Opowieść podręcznej s02e01 – jak zaczyna się nowy sezon?

Twórcy „Opowieści podręcznej 2” zdecydowanie postanowili skorzystać ze słynnej porady Hitchcocka, że film powinno zaczynać się od trzęsienia ziemi, a później nieprzerwanie podkręcać napięcie. Nowy sezon otwierają tak przerażające sceny, że trudno złapać po nich oddech. Nikt jednak nie zamierza dawać widzom chwili wytchnienia, a nawet pierwsze poczucie ulgi będzie miało bardzo gorzki smak.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Showmax

2. sezon „Opowieści podręcznej”, jak zwykle, przepełniony jest malarskimi kadrami. Wolno prowadzona narracja wypełnia długie, statyczne ujęcia, co dodatkowo wzmaga atmosferę niepokoju. Prócz aktualnych wydarzeń z Gileadu, znów będziemy przyglądać się retrospekcjom z życia głównych bohaterek – zanim stały się niewolnicami nowego systemu. Zobaczymy też więcej brutalnych scen – i nie chodzi tylko o brutalność emocjonalną i przemoc psychiczną, ale też bardzo dosłowne, krwawe ujęcia.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Wśród wszystkich dopracowanych elementów budujących świat „Opowieści podręcznej”, największym atutem serialu wciąż pozostaje jednak doskonałe aktorstwo - szczególnie Elisabeth Moss w roli June oraz Ann Dowd jako ciotki Lydii.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Zakończenie pierwszego odcinka 2. sezonu pozostawia widzów z cieniem nadziei, że być może da się jednak coś zmienić… Jest niczym prolog, który wprowadza do zupełnie nowej historii. Co będzie dalej? Przekonamy się w kolejnych odsłonach tej wyjątkowej produkcji, która jest nie tylko świetnym serialem, lecz przede wszystkim przestrogą dla nas wszystkich.

Opowieść podręcznej 2 Fot. foto: materiały prasowe Showmax

Od dziś, 26 kwietnia 2018 roku, na Showmax dostępne są 2 pierwsze odcinki „Opowieści podręcznej 2”.  Kolejne będą ukazywać się w serwisie co tydzień w czwartek o godzinie 9:00.

OCENA: 8/10

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.