"Osiecka" - zwiastun serialu TVP o poetce. Kiedy premiera?

04.12.2020 10:08
Magdalena Popławska Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Do sieci trafił zwiastun najnowszej produkcji TVP - serialu biograficznego "Osiecka". W rolę poetki wcieliła się Magdalena Popławska. Kiedy premiera?

Już niedługo w TVP zadebiutuje nowa produkcja biograficzna. Serial "Osiecka" został poświęcony słynnej polskiej poetce, w którą wcieliła się Magdalena Popławska. Jak prezentują się jego fragmenty?

"Osiecka" - zwiastun serialu TVP

O tym, że Agnieszka Osiecka doczeka się serialowej biografii, TVP informowała już jakiś czas temu. Chociaż "Osiecka" czekała na premierę latem 2020 roku, pandemia koronawirusa sprawiła, że premierę serialu przesunięto o kilka miesięcy.

Polecamy

Niedługo zadebiutuje jednak w Jedynce, o czym mówi pierwszy zwiastun, a w zasadzie teaser nadchodzącej produkcji. Oto jak Magdalena Popławska prezentuje się w roli artystki.

Popławska nie jest jedyną aktorką, która zagrała Agnieszkę Osiecką. Serial opowie również o młodości poetki. W młodszą wersję Osieckiej wcieli się Eliza Rycembel. Serial jest zapowiadany jako fascynująca biografia artystki, która miała niezwykle burzliwą historię. Widzowie zobaczą przekrój jej życia - od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte. W tle ujrzymy realia artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów. Będzie więc wątek studiów w Szkole Filmowej w Łodzi, świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu, a także spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów.

Polecamy

Reżyserami serialu są Robert Gliński i Michał Rosa. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Maria Pakulnis, Jan Frycz, Wiktoria Gorodeckaja, Jędrzej Hycnar,  Grzegorz Małecki, Mikołaj Roznerski, Mariusz Kiljan, Piotr Żurawski, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Karolina Piechota, Barbara Garstka i Paulina Walendziak. Aktorzy wcielą się w takich przedstawicieli ówczesnej sztuki i kultury jak Wojciech Frykowski, Jerzy Wasowski, Daniel Passent, Olga Lipińska, Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Elżbieta Czyżewska czy Krystyna Sienkiewicz.

Polecamy

"Osiecka" - kiedy premiera serialu?

Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia 2020 roku o godz. 20:15 w TVP1. Serial będzie liczył trzynaście odcinków. Prawdopodobnie poza okresem świat Bożego Narodzenia serial będzie emitowany regularnie co piątek.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.