Popularny serial "Sługa Narodu" doczeka się polskiej wersji. Wiemy, kto zagra główną rolę

23.06.2022 13:20
Popularny serial "Sługa Narodu" doczeka się polskiej wersji. Wiemy, kto zagra główną rolę Fot. Jakub Kaminski/East News

Powstaje polska wersja słynnego ukraińskiego serialu, w którym główną rolę zagrał Wołodymyr Zełenski. Wiemy też, kto wcieli się w tytułową rolę.

Powstaje polska wersja popularnego serialu Sługa Narodu

Jak pewnie wiecie, "Sługa Narodu" to znany i uznany ukraiński serial komediowy. Głównym bohaterem jest przeciętny nauczyciel, który zaczyna głośno i otwarcie narzekać na panującą w kraju korupcję. Ten dość prosty proceder znajduje mocny posłuch u innych przeciętnych ludzi. Niedługo zyskuje ogromną popularność, a potem zostaje w końcu prezydentem.

Polecamy

Produkcja ze stacji 1+1 cieszyła się tak dużą popularnością, że doczekała się trzech sezonów oraz filmu kinowego. Po wybuchu wojny w Ukrainie serial zyskał nowe życie. Zagraniczni widzowie odkryli bowiem, że główną rolę zagrał w serialu Wołodymyr Zełenski, czyli człowiek, który w prawdziwym życiu również został prezydentem kraju. 

Jak podają dziennikarze portalu WirtualneMedia.pl, telewizja Polsat wykupiła prawa do serialu. Obecnie trwają prace nad polską wersją "Sługi Narodu" i co ciekawe, zdradzono już aktora, który wcieli się w główną rolę. Przeciętnego nauczyciela/przyszłego prezydenta Polski zagra Marcin Hycnar, znany aktor teatralny, filmowy, a także dubbingowy, mający na koncie role pandy Po z "Kung Fu Pandy", jeża Sonica oraz Zimowego Żołnierza w filmach z Marvel Cinematic Universe.

Polecamy

Wirtualne Media podają, że pozostałe role w serialu są już podobno obsadzone, ale stacja Polsat chwilowo nie zdradza nowinek castingowych. Najprawdopodobniej poznamy kolejne nazwiska obsady już w najbliższym czasie.

Na razie nie wiadomo dokładnie kiedy polski serial miałby zawiać w ramówce stacji Polsat. Według Wirtualnych Mediów, włodarze stacji chcieliby zrobić "Sługę Narodu" jeszcze na czas jesiennej ramówki. Najpierw produkcja miałaby zadebiutować na Polsat Box Go, a dopiero potem w telewizji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.