Powstanie serial na podstawie "Zaginionego symbolu" Dana Browna

06.06.2019 17:30
Zakazany symbol|undefined Fot. materiały promocyjne

Według najnowszych informacji stacja NBC powoła do życia serial na podstawie "Zaginionego symbolu" Dana Browna. Kiedy zobaczymy nowe przygody Roberta Langdona?

Już niedługo Robert Langdon powróci na trop tajemnic. Tym razem nie chodzi jednak o kolejną kinową adaptację jednej z książek Dana Browna, a o serial na podstawie jego powieści. Stacja NBC planuje przenieść na mały ekran "Zagubiony symbol". Serialem ma się zająć Daniel Cerone - scenarzysta takich produkcji jak "Constantine", "Dexter" czy "Mentalista".

"Zaginiony symbol" - serial na podstawie powieści Dana Browna

Jak donosi Deadline, już niedługo zobaczymy kolejne przygody specjalisty z dziedziny ikonografii, który rozwiązał kod Leonarda da Vinci. Tym razem Langdon będzie musiał rozwiązać serię zagadek, by ocalić swojego porwanego mentora. Kiedy główny bohater natknie się na ekscytujący spisek, do akcji wkroczy również CIA. Organizacja zmusi naukowca do współpracy. Jednym z producentów wykonawczych został Dan Brown.

"Zaginiony symbol" to trzecia w kolejności powieść pisarza o przygodach Langdona. Akcja książki rozgrywa się tuż po wydarzeniach z "Kodu Leonarda da Vinci". W serial będzie zaangażowana wytwórnia Imagine Entertainment - ta sama firma, pod której skrzydłami powstały filmy na podstawie twórczości Browna w reżyserii Rona Howarda. Na razie nie wiadomo, czy do roli głównego bohatera powróci Tom Hanks.

"Zaginiony symbol" - kiedy premiera serialu?

Co ciekawe do niedawna w planach była kinowa wersja "Zaginionego symbolu", którą miał powołać do życia Mark Romanek. Jak widać, produkcja wyewoluowała w zupełnie nową formę. Na razie nie podano większej ilości informacji na temat powstającej adaptacji powieści Dana Browna. Trudno więc przewidywać, kiedy serial trafi na antenę NBC.

Zobacz też: Powstanie serialowe uniwersum stworzone na podstawie książek Johna Grishama 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.