Prequel "Łotra 1" będzie kolejnym serialem aktorskim "Star Wars"

Sergiusz Kurczuk
AKTUALIZACJA 09.11.2018 09.11.2018 09:14
AKTUALIZACJA 09.11.2018 09.11.2018 09:14
Diego Luna jako Cassian Andor |undefined Fot. kadr z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie

Według najnowszych zapowiedzi Disneya kolejnym aktorskim serialem "Star Wars" będzie prequel filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" z Diego Luną w roli głównej.

Na początku roku 2018 Disney ogłosił, że zaczyna się nowy etap w historii "Gwiezdnych Wojen" - seriale aktorskie. Do tej pory fani "Star Wars" mogli się cieszyć jedynie telewizyjnymi produkcjami animowanymi. Po raz pierwszy w historii powstaną seriale Lucasfilm, w których zagrają prawdziwi aktorzy. Pierwszym z nich będzie "The Mandalorian", do którego ruszyły już zdjęcia. Szefowie Disneya zapowiedzieli, o czym będzie druga tego typu produkcja.

"Star Wars" - drugi serial aktorski będzie prequelem filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie"

Na oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen" prezes Disneya Bob Iger poinformował, że po "The Mandalorian" zobaczymy historię, która wydarzyła się przed pierwszym spin-offem serii. Film "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" wszedł na ekrany kin w 2016 roku i polegał na rozwinięciu wątku z oryginalnej trylogii. Spin-off opowiadał o grupie Rebeliantów, którzy wykradli plany Gwiazdy Śmierci i przekazali je głównym bohaterom pierwszych trzech filmów.

Według informacji zamieszczonej na stronie "Star Wars" akcja serialu skupi się na postaci Cassiana Andora, w którego wcielił się Diego Luna. Andor był jednym z głównych bohaterów spin-offa i z fabuły filmu widzowie mieli okazję dowiedzieć się, że Rebeliant jest bardziej antybohaterem, niż herosem pokroju Luke'a Skywalkera. Przez lata walczył z Imperium, niejednokrotnie brudząc sobie ręce krwią wrogów. Luna skomentował swój powrót do uniwersum "Gwiezdnych Wojen".

Powrót do świata "Star Wars" jest dla mnie bardzo wyjątkowy. Mam tak wiele wspomnień ze wspaniałej pracy, którą razem wykonaliśmy i z relacji, które nawiązałem podczas tej przygody. Teraz czekają nas nowe fantastyczne przygody, a ten nowy ekscytujący format da nam szansę bardziej zgłębić tę postać. 

Na razie nie podano więcej szczegółów dotyczących prequela "Łotra 1". Reżyserem filmu byli Gareth Edwards i Tony Gilroy, więc całkiem możliwe, że te nazwiska będą powiązana z nową serialową produkcją Disneya. Obecnie serial nie ma jeszcze tytułu, ale fabuła jest opisywana jako thriller szpiegowski.

Nowy serial "Star Wars" - kiedy premiera?

Niestety nie wiadomo, kiedy będziemy mieli okazję zobaczyć Cassiana Andora infiltrującego Imperium i likwidującego jego popleczników. Mimo że ruszyły zdjęcia do "The Mandalorian" nadal nie podano daty premiery pierwszego serialu "Star Wars". Potwierdzono jedynie, że trafi na platformę streamingową Disneya w roku 2019. Wynika z tego, że drugi aktorski serial w świecie "Gwiezdnych Wojen" prawdopodobnie zadebiutuje rok później. Jak widać, twórcy zdecydowali się wybrać do seriali mniej oczywiste postacie. Co ciekawe akcja obu produkcji jest powiązana z oryginalną trylogią. Do tej pory seriale "Star Wars" skupiały się raczej na wydarzeniach rozgrywających się na długo przed rozpoczęciem podróży Luke'a Skywalkera lub na początkach historii z nowej trylogii.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.