Przegląd ocen „Titans” - serial jest zaskakująco dobry

Kamil Kacperski
05.10.2018 14:40
Titans|undefined Fot. kadr z wideo

Po raz kolejny okazuje się, że nie powinno się oceniać książki po okładce. Czy w tym wypadku serialu po zwiastunie. Dlaczego? Ponieważ zachodni krytycy twierdzą, że „Titans” jest podobno dobrym programem!

Wielu fanów DC (w tym niżej podpisany) po obejrzeniu pierwszego zwiastuna „Titans” stwierdziło, że serial będzie totalną katastrofą. Starfire wyglądała jak prostytutka z południowej Atlanty, Beast Boya trudno było zauważyć, Raven z jednej strony była płaczliwą nastolatką, a z drugiej jakimś dziwnym opętanym demonem, natomiast Robin... cóż, Robin stwierdził, że należy „je*ać Batmana”, co również wielu fanów odebrało za herezję i szeroko pojętą zdradę ideałów Detecive Comics. Kolejne materiały prasowe wyglądały już nieco lepiej, ale niesmak pozostał.

Okazuje się jednak, że te złe uczucia nie zostały spowodowane przez ludzi odpowiedzialnych za stworzenie serialu, ale za ludzi, którzy postanowili reklamować produkcję w taki, a nie inny sposób. Tak przynajmniej możemy wnioskować po pierwszych recenzjach „Titans”, które są zaskakująco dobre. Obecnie serial ma 88% na Rotten Tomatoes, a średnia jego ocen wynosi aż 8/10. Owszem, RT liczy na razie tylko 8 recenzji (a tych pojawiło się już znacznie więcej), ale to i tak bardzo dobry wynik. Należy jednak pamiętać, że krytycy mieli do tej pory możliwość zapoznania się tylko z 3 pierwszymi odcinkami „Titans”, więc jakość kolejnych epizodów może się drastycznie zmienić. Nie mniej, na razie większość recenzentów jest zadowolona z produkcji DC Universe, a my możemy się przyjrzeć temu, co mieli do powiedzenia.

Przegląd ocen Titans

Na pierwszy ogień przyjrzymy się opinii Kevina Yeomana ze ScreenRantu. Recenzja mężczyzny jest do tej pory jedyną negatywną oceną „Titans”:

„Titans” jest tak zdeterminowane, żeby wyróżnić się swoją „dorosłością”, że szybko stanie się absurdalnie zbyt poważne i pozbawione dystansu do siebie.

Eric Joseph z WeGotThisCovered.com przyznał „Titans” ocenę 7/10 potwierdzając, że nie można oceniać książki po okładce:

Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliście dowodu na to, że nie można oceniać książki po okładce, to jest nim „Titans” na DC Universe, który jest po prostu naprawdę niezłym serialem.

Pani Michelle Alexandria z Eclipse Magazine wydała ocenę 8/10 (A-), przyznając, że czasami nie mogła powstrzymać swojego entuzjazmu, chichocząc jak małe dziecko:

Cieszcie się fani DC! Nareszcie doczekaliście się Batmana, na którego czekaliście. Tylko nie nazywa się Bruce Wayne, a Dick Grayson. Jednak Robin kopie tyle tyłków, że cieszyłam się jak dziecko. Zaczyna się mrocznie, ale wygląda na to, że niedługo zacznie się rozchmurzać.

Susanna Polo z Polygonu porównała „Titans” do komiksu „Secret Six” Gaila Simone'a:

„Titans” przypominają mi mój ulubiony komiks wszech czasów „Secret Six” Gaila Simone'a. Serial jest bardzo zabawny i dość emocjonalny, bo opowiada o pokręconych osobach, którzy desperacko trzymają się swoich resztek moralności.

Cóż, trzeba przyznać, że raczej większość z nas się nie spodziewała takiego odbioru „Titans”. Premiera serialu odbędzie się 12 października 2018 roku na platformie streamingowej DC Universe. W Polsce serial będzie dostępny na Netfliksie, nie wiemy jednak kiedy konkretnie. Jednak wygląda na to, że warto czekać.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.