Nowa wersja "Przyjaciół" z bohaterami o kolorze skóry innym niż biały? Gwiazdor serialu jest na tak!

30.01.2020 12:48
Foto: kadr z serialu Fot. kadr z serialu "Przyjaciele"

Serialowy Ross przyznał, że reboot "Przyjaciół" opowiadający o losach ekipy o kolorze skóry innym niż biały to świetny pomysł. Jego wypowiedź nie wszystkim przypadła jednak do gustu.

"Przyjaciele" to serial otoczony kultem, który po dziś dzień cieszy się olbrzymią popularnością. W ostatnich latach pojawiły się jednak głosy, jakoby produkcja była rasistowska i homofobiczna i transfobiczna. Wszystko za sprawą tego, że szóstka głównych bohaterów jest wyłącznie białego koloru skóry, a na przestrzeni sezonów pojawiło się wiele odważnych żartów skierowanych w stronę osób odmiennej orientacji. Głos w sprawie zabrał David Schwimmer. Serialowy Ross przyznał, że popiera zamysł stworzenia nowej wersji serialu, w której tytułowi przyjaciele byliby czarnego, lub żółtego koloru skóry.

Reboot "Przyjaciół" z bohaterami o kolorze skóry innym niż biały?

David Schwimmer udzielił ostatnio wywiadu portalowi The Guardian, w którym poruszono temat zarzutów, z jakimi mierzy się ostatnio serial. Okazało się wówczas, że odtwórca roli Rossa Gellera widział brak różnorodności rasowej wśród obsady i starał się interweniować.

Przeczytaj także

W dalszej części wypowiedzi Schwimmer przyznał, że pomysł stworzenia nowych wersji "Przyjaciół", w których główni bohaterowie byli koloru skóry innego niż biały, jest jak najbardziej trafny i aktor w całości go popiera.

Może powinni powstać "Przyjaciele", gdzie wszyscy są czarnoskórzy, lub wszyscy to Azjaci. Ale zdawałam sobie sprawę z braku różnorodności i przez lata walczyłem, by Ross spotykał się z kobietami o różnym kolorze skóry. Jedną z jego pierwszych dziewczyn, które poznaliśmy, była amerykańska Azjatka. Później umawiał się z czarnoskórą kobietą. Był to bardzo świadomy nacisk z mojej strony.
Przeczytaj także

Do wypowiedzi Schwimmera odniosła się Erika Alexander. Aktorka, znana między innymi z serialu "Living Single", zarzuciła koledze po fachu ignorowanie produkcji, której była gwiazdą, zachowując się jakby nigdy nie istniała. "Living Single" to bowiem historia grupki czarnoskórych przyjaciółek, która zadebiutowała jeszcze przed pojawieniem się "Przyjaciół".

Zobacz też: Twórcy "Przyjaciół" wyjawili wątki, które według nich były słabe

David Schwimmer odniósł się do zarzutu zaznaczając, że jego słowa były wyłącznie odpowiedzią na zadane pytanie, tyczące się stricte serialu "Przyjaciele". Nie miał zatem na celu umniejszania wartości serialu "Living Single", a już zwłaszcza negowania jego istnienia.

Zobacz też: Badania odpowiedziały na odwieczne pytanie: Czy Ross i Rachel mieli przerwę?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.