"Resident Evil" powróci jako serial Netfliksa

Sergiusz Kurczuk
25.01.2019 09:49
kadr z filmu Resident Evil|undefined Fot. kadr z filmu Resident Evil

Tuż przed premierą gry Resident Evil 2 pojawiła się informacja, że niebawem powstanie serial Netfliksa  na podstawie słynnej serii horrorów akcji o zombie. Kto odpowie za produkcję?

Koniec stycznia 2019 to okres szczególnie ważny dla wszystkich fanów serii Resident Evil. Nie tylko z powodu premiery gry Resident Evil 2, która trafiła na sklepowe półki 25 stycznia, ale również z powodu zbliżającego się rebootu aktorskiej wersji opowieści o ludziach walczących z zombie. Od dawna było słychać głosy o nowej wersji filmów na podstawie gier Capcom. Okazuje się, że informacje były częściowo prawdziwe, bo fani Resident Evil dostaną serial od Netfliksa.

"Resident Evil" jako serial Netfliksa

Do tej pory japońska seria horrorowych gier wideo doczekała się 9 części i wielu spin-offów oraz sześciu części filmów aktorskich i trzech animowanych. Do tej pory nie powstał jednak żaden serial na temat grupy wyszkolonych żołnierzy walczących z rozprzestrzeniającym się wirusem, przemieniającym ludzi w żywe trupy. Na dzień przed premierą odświeżonej 2. części gry pojawił się news, mówiący o pracy nad produkcją. Informację jako pierwszy podał serwis Deadline. Według niej serial ma być kolejną produkcją oryginalną Netfliksa. Odpowie za nią niemiecka firma produkcyjna i dystrybutorska Constantin Film znana z serii filmów "Resident Evil". Obecnie trwają poszukiwania showrunnera serialu. Być może zostanie nim Johannes Roberts, który niedawno został zatrudniony przez Constantin Film jako osoba odpowiedzialna za reboot serii "Resident Evil".

Przedstawiciele Netfliksa na razie nie skomentowali doniesień, ale podobno serial ma poszerzyć uniwersum i zgłębić mitologię "Resident Evil". Produkcja ma wprowadzać widzów do świata, w którym złowroga korporacja Umbrella. Na serialu się jednak nie skończy. Prawdopodobnie za jakiś czas zobaczymy również nowy film, rozgrywający się w tym samym uniwersum. Widzowie serialu będą zgłębiać tajemnice korporacji Umbrella i zobaczą, jak wirus T zmienił oblicze świata. Chociaż prace nad produkcją są dopiero na wczesnym etapie, potwierdzono, że nie zabraknie elementów "Resident Evil" znanych z gier i poprzednich filmów, między innymi scen akcji i wielu Easter eggów.

Serial "Resident Evil" na Netflix - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się serialowej wersji "Resident Evil". Prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2020 roku. To kolejna produkcja Netfliksa związana z grami wideo. Obecnie trwają zdjęcia do "Wiedźmina". Jakiś czas temu zasugerowano również, że powstanie serial na podstawie gier z serii The Legend of Zelda.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.