Robin kontra Robin. Nowe zdjęcie z serialu „Titans” ukazuje konflikt pomocników Batmana

Sergiusz Kurczuk
14.09.2018 12:29
Robin kontra Robin. Nowe zdjęcie z serialu „Titans” ukazuje konflikt pomocników Batmana Fot. materiały promocyjne

W sieci pojawiły się kadry z serialu „Titans”, przedstawiające dwóch bohaterów o pseudonimie Robin - Dicka Graysona i Jasona Todda. 

Fani uniwersum, z którego pochodzi Batman, zapewne nie mogą doczekać się startu platformy streamingowej DC. Wraz z jej startem, zadebiutuje serial o młodych superbpohaterach znanych z komiksów „Teen Titans”. W skład grupy wchodzą Starfire (Anna Diop), Raven (Teagan Croft), Beast Boy (Ryan Potter) i Dick Grayson, czyli Robin (Brenton Thwaites). Okazuje się, że widzowie serialu „Titans” spotkają też inną postać, która posługiwała się pseudonimem Robin. Chodzi o Jasona Todda. Będzie to pierwsza aktorska kreacja tej postaci w historii kina i telewizji

„Titans” - Jason Todd kontra Dick Grayson

Każdy, kto chociaż trochę interesuje się Mrocznym Rycerzem, doskonale wie, że pomocnikiem Batmana był młodociany Robin. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że na przestrzeni czasu zieloną maskę nosiło kilku bohaterów. Najważniejsi z nich to Dick Grayson i Jason Todd. Komiks „Teen Titans” i serial na jego podstawie pokaże bardziej samodzielne przygody połowy słynnego duetu. Serwis IGN zaprezentował dwa kadry z serialu „Titans”, na których widzimy obu Robinów. Herosi nie będą jednak nastawieni do siebie pozytywnie. 

Titans Fot. foto: IGN.com
Titans Fot. foto: IGN.com

IGN zapytał o wątek konfliktu dwóch postaci showrunnera Grega Walkera.

To, co najbardziej podoba mi się w Jasonie jako postaci, to nieokiełznane poczucie samego siebie. Z pewnością jest samoświadomy w tym, jak się zachowuje i w jaki sposób porusza się po świecie. Wydaje się całkowicie nietknięty przez mrok, który go otula lub przez który przechodzi. To powiew świeżego powietrza i to, co w nim kocham, to fakt, że ma niewyczerpaną punkrockową postawę, nieznającą żadnych granic. Idzie za tym sporo energii. 

Walker wyjaśnił, że pomiędzy Robinami pojawi się silne napięcie. Nic dziwnego. W końcu starszy heros, został zastąpiony młodszą wersją, która przejęła jego dawne alter ego. Shworunner przyrównał  jedno ze zdjęć do klasycznych okładek komiksów, na których widzimy zwaśnionych bohaterów z profilu, stojących naprzeciwko siebie, rzucających groźne spojrzenia.  

To zdjęcie gromadzi całe napięcie, energię pomiędzy tymi dwoma kolesiami. To jak natknięcie się na nowego chłopaka swojej byłej dziewczyny, tylko bez napięcia seksualnego. Będziecie ogląda zmagania Dicka Greysona, kiedy pojawi się inny Robin i to, jak ten Robin oraz jego relacja z „tatą” jest odmienna. 

Według Walkera pewne aspekty serialu „Titans” skupią się na wątku rodzinnym. Kontrast pomiędzy Robinami zostanie ukazany również w sposobie ich działania, który wynika z ich doświadczeń z przeszłości. 

„Titans” - kiedy premiera?

Serial trafi na platformę DC Universe już 12 października 2018 roku. Na razie nie zapowiedziano, kiedy serwis rozpocznie działanie w Polsce. Prawdopodobnie będziemy musieli oglądać „Titans” w oryginale lub poczekać na polską wersję językową kilka miesięcy. Co wyniknie z konfliktu między Robinami? Przekonamy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.