"Ród smoka" nadchodzi. HBO zdradziło datę premiery pierwszego spin-offu "Gry o tron"

31.03.2022 09:45
"Ród smoka" nadchodzi. HBO zdradziło datę premiery pierwszego spin-offu "Gry o tron" Fot. materiały prasowe/HBO

Produkcja powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew", która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest "Gra o tron".

HBO zdradziło datę premiery Rodu smoka

HBO nareszcie zdradziło datę premiery długo wyczekiwanego serialu "Ród smoka". Od dawna wiemy, że główne role w serialu zagrają m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.

Polecamy

W pozostałych rolach pojawią się Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes oraz Savannah Steyn.

Niestety, nadal musimy czekać na nieco dłuższe materiały promocyjne i oficjalne zwiastuny. Te powinny jednak nadejść całkiem szybko. Zgodnie z zapowiedzią, "Ogień i krew" ma nam zaprezentować okres panowania Targaryenów w Westeros i wewnętrzne konflikty, które trawiły kontynent w trakcie ich rządów.

Polecamy

"Ród smoka" został stworzony przez George'a R.R. Martina i Ryana Condala. Drugi z panów napisał scenariusz do odcinka pilotażowego, który tak bardzo spodobał się HBO, że stacja zleciła stworzenie całego sezonu. Condal wraz z Miguelem Sapochnikiem są showrunnerami serialu, a także producentami wykonawczymi (razem z Martinem).

Pierwszy sezon ma liczyć 10 odcinków i zgodnie z zapowiedzią, "Ród smoka" ma zadebiutować już 22 sierpnia 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.