"Ród smoka" stracił kolejną producentkę. Jakie ma to znaczenie dla przyszłości serialu?

29.09.2022 10:12
"Ród smoka" stracił kolejną producentkę. Jakie ma to znaczenie dla przyszłości serialu? Fot. Capital Pictures/East News

Kolejna twórczyni serialu "Ród smoka" odeszła z projektu - chodzi o producentkę wykonawczą Jocelyn Diaz. Co stoi za taką decyzją?

Ród smoka - kolejny twórca odszedł z projektu

Jak podaje Deadline, "Ród smoka" pozostał bez producentki wykonawczej. Powoli staje się to niepokojące, ponieważ to kolejna osoba, która postanowiła zrezygnować z pracy przy nowym serialu ze świata "Gry o tron".

Polecamy

Na początku września 2022 z pracy w serialu "Ród smoka" zrezygnował jeden z showrunnerów, Miguel Sapochnik. A teraz z serialu odeszła producentka Jocelyn Diaz, która otrzymała kontrakt na rok z możliwością przedłużenia - dziennikarze Deadline podają, że HBO nie skorzystało jednak z tej opcji.

Cóż - ta drobna uwaga sugeruje, że Diaz według szefostwa HBO nie spełniała swoich obowiązków, skoro nie przedłużono z nią kontraktu.

Tak jak wspomnieliśmy, wieść nadeszła kilka tygodni po tym, gdy jeden z showrunnerów Miguel Sapochnik ogłosił, że odchodzi z serialu, pozostając jedynie producentem wykonawczym (ale raczej tylko z nazwy). Wówczas zagraniczne publikacje tłumaczyły, że HBO po prostu zleciło twórcy pracę nad innym projektem. To oznaczało też, że Ryan Condal pozostał jedynym showrunnerem.

Polecamy

Z projektu na przestrzeni ostatnich tygodni odszedł też inny producent wykonawczy, Ron Schmidt, którego niejako "zastąpi" Alan Taylor, weteran z czasów "Gry o tron". Ten ma również pełnić funkcję reżysera w 2. sezonie "Rodu smoka".

Krótko mówiąc - za kulisami zmian jest sporo, ale przekonamy się, jak wpłyną na poziom serialu dopiero po premierze 2. sezonu "Rodu smoka". Ten na razie nie ma daty premiery.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.