Serial "Mecenas She-Hulk" już dostępny w Disney+. Co o produkcji sądzą krytycy?

18.08.2022 11:07
Serial "Mecenas She-Hulk" już dostępny w Disney+. Co o produkcji sądzą krytycy? Fot. materiały prasowe/Disney+

Już dzisiaj (18 sierpnia) widzowie Disney+ poznają nową bohaterkę z Uniwersum Marvela - mowa o mecenas Jennifer Walters, która za sprawą wypadku otrzyma krew od swojego kuzyna... Hulka. To zmieni jej życie.

Mecenas She-Hulk - serial zadebiutował już na Disney+

O tytułowej bohaterce można by powiedzieć, że jest zwykłą ponad 30-letnią sprytną i zabawną prawniczką mierzącą się z problemami dnia codziennego. Można by, gdyby nie fakt, że jest zielona, ma ponad dwa metry i siłę Hulka.

Polecamy

Na ekranach zobaczymy nagrodzoną statuetką Emmy Tatianę Maslany w roli prawniczki Jennifer Walters, specjalizującej się w sprawach dotyczących superludzi. Po dziwnym wypadku Jen musi zmierzyć się ze swoim nowo odkrytym obliczem i nadprzeciętnymi siłami. Podczas jednej z prowadzonych rozpraw zostaje zdemaskowana i ujawnia się jako She-Hulk – zielona, mierząca ponad dwa metry krewna Hulka o podobnej do niego sile.

Od teraz Jennifer nie tylko prowadzi i tak już wystarczająco skomplikowane życie singielki po trzydziestce, lecz również zdarza jej się zaprezentować światu jako zielona i supermocna She-Hulk.

W sieci pojawiły się już pierwsze opinie na temat serialu - dziennikarze mieli możliwość obejrzeć kilka odcinków produkcji. Obecnie serial ma 94% na Rotten Tomatoes - a serwis policzył już ponad 240 recenzji krytyków. Największe komplementy są kierowane w stronę Tatiany Maslany w roli tytułowej, a także w kierunku scenariusza, który skrzętnie łączy komedię o prawnikach z opowieścią o superbohaterach. Wprowadza też aspekt parodystyczny w MCU za pomocą łamania czwartej ściany. Krótko mówiąc, to może być jedna z mocniejszych pozycji w obecnej ofercie Disney+.

Oprócz Marka Ruffalo, grającego rolę Bruce’a Bannera/Hulka, gościnne wystąpią też: Tim Roth jako Emil Blonsky/Abominacja i Benedict Wong jako Wong. Serial został stworzony przez reżyserski duet Kat Coiro i Anu Valię. Główną scenarzystką jest Jessica Gao, która ma na swoim koncie prace nad takimi hitowymi tytułami jak "Rick i Morty", czy "Dolina Krzemowa".

Pierwszy odcinek "She-Hulk" jest już dostępny na Disney+. Serial łącznie będzie liczył 9 odcinków.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.