Historia nałogowego zwycięzcy - serial "Ostatni taniec" o Michaelu Jordanie zadebiutuje już w kwietniu

31.03.2020 12:24
Michael Jordan|undefined Fot. JOHN SWART/ASSOCIATED PRESS/East News

Długo wyczekiwany serial oryginalny ESPN o tytule "The Last Dance" doczeka się przyspieszonej premiery z powodu koronawirusa. Produkcja o Jordanie i Chicago Bulls zadebiutuje jeszcze w kwietniu.

Początkowo 10-odcinkowy "The Last Dance" miał być wyemitowany w czerwcu 2020 roku po zakończeniu tegorocznych Finałów NBA. Zawieszenie ligowych rozgrywek pokrzyżowało jednak plany ESPN, na szczęście na korzyść widzów - serial o Jordanie i Chicago Bulls trafi bowiem do emisji wcześniej, niż zakładano. Jak podaje New York Post, historia o ostatnim mistrzowskim tytule Jego Latającej Mości zadebiutuje bowiem już 19 kwietnia. 

The Last Dance - premiera dokumentu o Jordanie i Bulls jeszcze w kwietniu

Niestety - informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez ESPN, ani ABC (stacja-matka sportowej telewizji). Według dziennikarzy NYP, ogłoszenie nowej daty premiery ma nastąpić jeszcze 31 marca na łamach programu Good Morning America emitowanego przez wspomniane ABC.

Wcześniej w sieci pojawił się oficjalny zwiastun "The Last Dance", który przedstawi kulisy zdobycia 6. mistrzowskiego pierścienia przez Jordana i spółkę:

Przeczytaj także

Niekwestionowany boiskowy geniusz, niesamowity atleta, nałogowy zwycięzca, obsesyjny pasjonat koszykówki, ale także wybuchowy egocentryk, samolub i egoista - takimi słowami możemy opisać Michaela Jordana, lidera Chicago Bulls i jednego z najwybitniejszych sportowców w historii. Serial dokumentalny "The Last Dance" ma być prawdziwym portretem tego, jak Jordan i koledzy z Bulls zdobywali w sezonie 1997/98 swoje 6. i zarazem ostatnie trofeum mistrzowskie NBA.

Serial ma zawierać wcześniej niepokazywane archiwalne treści z udziałem chicagowskich Byków, wywiady z samymi zawodnikami, a także wypowiedzi fanów i osób postronnych - wśród nich pojawiają się Barack Obama, Justin Timberlake, Magic Johnson, czy zmarły niedawno Kobe Bryant, dla którego Michael Jordan pozostawał największą inspiracją. 

Co ważne dla polskich widzów - międzynarodowe prawa do dystrybucji "The Last Dance" przejął Netflix. Serial pojawi się w Polsce właśnie na tej platformie streamingowej. Data premiery została wyznaczona na 20 kwietnia.

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.