Serial "Ślepnąc od świateł" doceniony za oceanem. Produkcja trafi do USA

Sergiusz Kurczuk
04.04.2019 11:32
Ślepnąc od świateł|undefined Fot. kadr z serialu Ślepnąc od świateł

Kolejny sukces serialu HBO "Ślepnąc od świateł". Produkcja została doceniona poza granicami Polski i wkrótce zostanie udostępniona widzom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych.

Jeszcze do niedawna wyrażenie "polski serial" kojarzyło się operami mydlanymi, w których króluje drewniana gra aktorska, prosta, choć zawiła fabuła i niekończące się losy głównych bohaterów. Na szczęście powoli się to zmienia. Polskie produkcje telewizyjne zaczynają dorównywać, a niekiedy przebijać propozycje zagranicy. W ich produkcji przodują polskie oddziały takich kanałów jak Canal+ czy HBO, ale nie ustępuje im również Netflix, który pod koniec 2018 roku wypuścił pierwszy polski serial pod tytułem "1983". Jednym z ostatnich hitów jest jednak adaptacja powieści Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł". Serial HBO został zauważony w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj także

"Ślepnąc od świateł" - serial HBO trafi do USA

Sukces serialu "Ślepnąc od świateł" to nie tylko bardzo wysokie wyniki oglądalności, przewyższające takie pozycje, jak "Ostre przedmioty" czy "Gra o tron", ale również pozytywne opinie krytyków. Produkcja została nagrodzona Orłem 2019 w kategorii Najlepszy filmowy serial. Jak podaje Radio Zet, na "Ślepnąc od świateł" zwrócili uwagę również Amerykanie. Już niedługo obywatele USA będą mogli oglądać serial Krzysztofa Skoniecznego.

Obecnie producenci zlecili tłumaczenie "Ślepnąc od świateł" na język angielski. Amerykańska premiera produkcji ma się odbyć jeszcze w roku 2019. Zaprezentowanie serialu za Oceanem było kwestią czasu, ponieważ serwis Variety uwzględnił "Ślepnąc od świateł" na liście najbardziej interesujących produkcji telewizyjnych 2019 roku, które powstały poza granicami USA. Czas pokaże, czy serial przypadnie do gustu amerykańskiej widowni. Jeśli tak się stanie, całkiem możliwe, że twórcy i aktorzy znani ze "Ślepnąc od świateł", zrobią międzynarodową karierę, jak Joanna Kulig i Tomasz Kot po "Zimnej wojnie".

"Ślepnąc od świateł" - czy powstanie 2. sezon serialu?

Chociaż 8-odcinkowa produkcja wyczerpała książkowy materiał, nie wykluczone, że po międzynarodowym sukcesie doczekamy się kontynuacji "Ślepnąc od świateł". Serial jest zamkniętą całością, ale otwarte zakończenie sprawia, że scenarzyści mogą bez problemu dopisać dalszą część historii Kuby (Kamil Nożyński). Na razie stacja HBO i producenci serialu nie wspominają nic na temat 2. sezonu "Ślepnąc od świateł". Wszystkim fanom serialu pozostaje więc czekać.

>>Zobacz też: TOP 10: Najlepsze polskie seriale kryminalne XXI wieku<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.