"Loki" - scenarzysta serialu uważa, że "Spider-Man" i "Doktor Strange" zmienią cały świat Marvela

14.06.2021 09:31
"Loki" - scenarzysta serialu uważa, że "Spider-Man" i "Doktor Strange" zmienią cały świat Marvela Fot. Album Online/East News

Wygląda na to, że szykuje się nam Kinowe Multiwersum Marvela. Jeden z twórców "Lokiego" stwierdził niedawno, że niedługo świat przedstawiony w filmach o herosach ulegnie ogromnym zmianom.

Świat Marvela ulegnie ogromnym zmianom

Niedawno zadebiutował pierwszy odcinek "Lokiego", w którym poznaliśmy Time Variance Authority - to nam potwierdziło obecność Multiwersum w świecie Marvela. Nietrudno się domyślić, że temat różnych osi czasu będzie kontynuowany w filmach "Spider-Man: No Way Home" oraz "Doctor Strange in the Multiverse of Madness". Według scenarzysty "Lokiego", to właśnie te filmy będą miały ogromny wpływ na przyszłość całego MCU.

Polecamy

Michael Waldron stwierdził niedawno w rozmowie z Collider, że zwłaszcza "Doctor Strange in the Mutiverse of Madness" może być bardzo, ale to bardzo kluczowy dla przyszłości Marvela:

Ojej. No macie rację. Raczej nie zatrudniasz do swojego filmu Sama Raimiego, jeśli nie chcesz zrobić czegoś ogromnego. Moim zdaniem te dwa kolejne filmy będą miały dramatyczny wpływ na MCU.
Polecamy

Co ciekawe, Waldron napisał scenariusz i do "Lokiego", i do filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness":

Jedną z ciekawych rzeczy w byciu scenarzystą dla Marvela jest fakt, że dostajesz do rozwiązania piękne łamigłówki, które zostawili ci twoi poprzednicy. Czasami natomiast jesteś swoim własnym poprzednikiem. Najpierw piszesz "Lokiego", a potem robisz "Doktora Strange'a 2" i musisz ogarnąć swój własny bałagan.

Scenarzysta dodał również, co jest najważniejsze, kiedy pisze się skrypty do filmów/seriali Marvela:

Ważne jest stworzenie tła, ograniczeń i jakiejś historii dla organizacji. Chcemy opowiedzieć historię, ale ona musi mieć jakieś zasady. Wszystko jest wolne do interpretacji, może się zmienić, a jak ktoś będzie chciał np. użyć TVA w jakimś następnym serialu, czy filmie, to chętnie z nimi porozmawiam i opowiem, jak ja sobie to wyobrażałem. Ale z drugiej strony uważam, że nie można też narzucić sobie nienaruszalnych granic, bo to może zabić kreatywność. Każdy powinien mieć szansę na to, by popchnąć historię w kierunku, który sam sobie wybierze.

Nowe odcinki "Lokiego" debiutują na Disney+ w środy, natomiast "Spider-Man: No Way Home" pojawi się w kinach w grudniu 2021 roku. Jeśli chodzi zaś o "Doctor Strange in the Multiverse of Madness", to produkcja pojawi się w kinach w marcu 2022 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.