W 4. sezonie "Stranger Things" wystąpił Polak. Kim jest Marcin Harasimowicz i kogo zagrał?

Aleksandra Degórska
01.07.2022 17:12
Stranger Things Netflix Fot. materiały prasowe Netflix

To nie jest pierwsza rola Marcina Harasimowicza w produkcji Netfliksa. Jak aktorowi udało się zdobyć role w zagranicznych filmach i serialach?

Serial "Stranger Things" od premiery w 2016 r. jest globalnego fenomenem, który zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do nagród. 1 lipca 2022 zadebiutowały 2 finałowe odcinki 4. sezonu serialu. Okazuje się, że w produkcji pojawił się polski aktor, który przez ostatnie lata zagrał w wielu amerykańskich produkcjach. Kim jest Marcin Harasimowicz, którego możemy zobaczyć w 4. sezonie "Stranger Things"?

Polecamy

"Stranger Things": Polak wystąpił w 4. sezonie serialu Netfliksa. Kim jest Marcin Harasimowicz?

Marcin Harasimowicz ma 44 lata i pochodzi z Wrocławia. Wcześniej pracował jako dziennikarz sportowy, ale po 30-stce postanowił spróbować swoich sił w Hollywood. Przyjął pseudonim Martin Harris, by nie ograniczać się tylko do ról Rosjan. Z powodu jego urody aktor często grał Niemców i Skandynawów.

Polak otrzymał rolę w "Stranger Things" i możemy go zobaczyć w roli współwięźnia komendanta Jima Hoppera w trzech odcinkach najnowszego sezonu serialu. W rozmowie w Dzień Dobry TVN opowiedział, jak udało mu się zdobyć angaż w produkcji Netfliksa:

Moja droga do „Stranger Things” to był długi proces. Nagrywałem castingi przez 4 lata, m.in. do roli Olega. Widocznie w końcu się spodobałem i uznali, że warto mnie ściągnąć i dali mi rolę. Te większe przypadły aktorom z nazwiskiem, ale jednak zagrałem w aż trzech odcinkach.

Podczas tej rozmowy aktor opowiedział, jak wyglądała praca na planie:

Nagrywanie tego to był trudny moment. Sekwencje Hoppera kręciliśmy w marcu 2021. W scenie z ostatnim posiłkiem przed egzekucją posadzili mnie obok serialowego Hoppera. Dzień wcześniej dostaliśmy pytanie, co chcemy jeść, prócz rzeczy, które są zaplanowane. Ja zjadłem wtedy 12 kiełbas jednego dnia!

Marcin Harasimowicz wystąpił również w "Czerwonej Nocie" Netfliksa, w której zagrał m.in. Dwayne Johnson i Ryan Reynolds. Polak może również pochwalić się epizodami w produkcji HBO "Schody" czy "Silent Life". Harasimowicz zagrał w filmach "Anioły i demony" oraz "Battleship: Bitwa o Ziemię".

Polecamy

"Stranger Things": Finałowe odcinki 4. sezonu

W 4. sezonie "Stranger Things" od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.