TOP 10 najchętniej streamowanych seriali grudnia 2020. Na 1. miejscu historyczny rekordzista

Natalia Hluzow
08.01.2021 14:40
The Office Fot. SPLASH NEWS/EAST NEWS

Michael Scott i spółka po raz kolejny wyprzedzili Baby Yodę w zestawieniu TOP 10 najchętniej streamowanych seriali. Tym samym serial "The Office" pobił rekord raportów Nielsena jako najczęstszy zdobywca pierwszego miejsca.

Zakończony w 2013 roku serial "The Office" przeżywa prawdziwy renesans, dzięki swojej obecności na platformach streamingowych. Mockumentalna opowieść o szarych pracownikach firmy papierniczej Dunder Mifflin ze Scranton w stanie Pensylwania po raz kolejny zgarnęła złoto w cotygodniowych raportach oglądalności przygotowywanych przez firmę Nielsen. Co więcej, grudniowe zwycięstwo przyniosło Michaelowi Scottowi i jego podwładnym tytuł historycznego rekordzisty.

Polecamy

"The Office" rekordzistą rankingów Nielsena

Amerykańska wersja serialu "The Office" ze Stevem Carellem, Johnem Krasinsim, Rainnem Wilsonem i Jenną Fischer w rolach głównych, w grudniu 2020 roku po raz siódmy znalazła się na szczycie rankingu Nielsena. Tym samym serial pobił rekord, stając się najczęstszym zdobywcą pierwszego miejsca w historii zestawień TOP 10 najchętniej streamowanych seriali przygotowywanych przez słynną firmę.

192 odcinki "The Office" oglądano łącznie przez prawie 1,3 miliarda minut. Fani serialu prawdopodobnie chcieli naoglądać się "na zapas" zanim produkcja zniknie z amerykańskiego Netfliksa na rzecz nowej platformy streamingowej o nazwie Peacock.

Polecamy

TOP 10 najchętniej streamowanych seriali grudnia 2020

Tradycyjnie niemal wszystkie pozycje w zestawieniu TOP 10 najchętniej streamowanych seriali zajmują produkcje dostępne na NetflixWyjątkiem jest tutaj po raz kolejny "The Mandalorian", który zajął drugie miejsce z wynikiem nieco powyżej 1 miliarda minut. Na trzeciej pozycji uplasowała się seria "Virgin River", zatrzymując widzów przed telewizorami na 948 milionów minut. W grudniu z zestawienia wypadły zarówno "The Crown", jak i "Gambit królowej". Poniżej pełna lista wyników:

  1. "The Office" (Netflix) (192 odcinki) – 1,279 mld minut
  2. "The Mandalorian" (Disney Plus) (15 odcinków) – 1,042 mld minut
  3. "Virgin River" (Netflix) (20 odcinków) – 948 mln minut
  4. "The Crown" (Netflix) (40 odcinków) – 932 mln minut
  5. "Manhunt: Deadly Games" (Netflix) (10 odcinków) – 827 mln minut
  6. "Supernatural" (Netflix) (327 odcinków) – 774 mln minut
  7. "Chirurdzy" (Netflix) (365 odcinków) – 698 mln minut
  8. "Zabójcze umysły" (Netflix) (277 odcinków) – 681 mln minut
  9. "Big Mouth" (Netflix) (39 odcinków) – 622 mln minut
  10. "Schitt’s Creek" (Netflix) (80 odcinków) – 621 mln minut

Przeglądając powyższy ranking, należy pamiętać, że Nielsen sporządza swoje raporty tygodniowo, na bazie własnej estymacji oglądalności serwisów Netflix, Amazon Prime, Disney Plus i Hulu w USA, a nie na bazie statystyk dostarczanych przez te platformy.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.