Tony Stark ma syna? Twórcy zdradzili, co oznacza sen Iron Mana

Sergiusz Kurczuk
08.08.2018 15:12
Tony Stark ma syna? Twórcy zdradzili, co oznacza sen Iron Mana Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Co oznaczał tajemniczy sen Tony'ego Starka w „Avengers: Infinity War”? Bracia Russo odpowiedzieli na pytania fanów o syna Iron Mana. 

Amerykańska premiera „Avengers: Infinity War” na DVD i Blu-ray spowodowała, że fani znowu zaczęli przypatrywać się szczegółom z filmu Joe i Anthony'ego Russo. Widzów ciągle zastanawia dialog, który pojawił się w pierwszych minutach filmu. W scenie dziejącej się w Central Parku widzimy rozmowę Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.) i Pepper Potts (Gwyneth Paltrow). Para rozmawia o ewentualnym potomstwie. Stark mówi ukochanej, że miał sen, w którym pojawił się ich syn. Dziewczyna uspokoiła jednak podekscytowanego superbohatera, że nie jest w ciąży. 

Po premierze „Avengers: Infinity War” Paltrow zasugerowała, że jej postać doczeka się jednak potomstwa. Fani zaczęli się zastanawiać, czy sen Starka nie był kolejną wizją. W końcu Iron Man widział już zagrożenie ze strony Thanosa, na długo zanim członkowie Black Order pojawili się na Ziemi. 

„Avengers: Infinity War” - czy Tony Stark będzie miał syna?

Z okazji domowego wydania 3. części „Avengers”, odbyło się tweeterowe spotkanie z reżyserami filmu. Fani mogli zadawać pytania, na które twórcy odpowiadali, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Padło w końcu pytanie o syna Tony'ego i Pepper. Filmowcy zaprzeczyli, że sen o synu jest wizją Starka. Stwierdzili, że to tylko jego wyobraźnia, ale dodali, że sen był „tajemniczy”. 

Do tej pory było wiele teorii dotyczących jednej z początkowych scen z „Avengers: Infinity War”. Jedna z nich mówiła o alternatywnej rzeczywistości, do której zagląda Stark. Biorąc pod uwagę końcówkę filmu, istnienie innych światów jest bardzo prawdopodobne. Według niektórych fanów to właśnie inne wymiary mają być kluczem do pokonania Thanosa. Pojawiają się też bardziej przyziemne domysły, które wskazują na sugestię twórców dotyczącą przyszłości Tony'ego Starka. Scena ze snem o synu ma być przygotowaniem podłoża dla emerytury Iron Mana, który po narodzinach potomka na dobre odwiesi swoją zbroję

Czy któraś z tych teorii się potwierdzi? Przekonamy się dopiero w maju 2019 roku, kiedy do kin wejdzie „Avengers 4”. W Polsce „Avengers: Infinity War” na DVD i Blu-ray pojawi się 5 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.