„Westworld 2” otrzymało swój podtytuł. Co kryje się za tajemniczą nazwą?

Natalia Hluzow
20.03.2018 15:55
Westworld 2|undefined Fot. kadr z wideo

Okazuje się, że zarówno pierwszy, jak i drugi sezon „Westworld” posiada sekretny podtytuł, który stanowi klucz do prezentowanej historii. Jakie wnioski możemy wyciągnąć na ich podstawie?

Fani „Westworld” pokochali serial m.in. za jego unikalną atmosferę, ciekawą koncepcję świata i wyjątkową aurę tajemniczości. Jak się okazuje, tajemniczość jest mocną stroną twórców także poza opowiadaną historią, gdyż skrywali jeszcze więcej niż się spodziewano.

Podtytuły „Westworld” i „Westworld 2”

Podczas rozmowy, jaką magazyn EW przeprowadził z twórcami serialu, Jonathanem Nolanem i Lisą Joy, wyszło na jaw, że każdy z sezonów „Westworld” posiada własny podtytuł, jakim posługuje się obsada i ekipa pracująca nad produkcją. Informacja ta wyszła od samego Nolana. Jak powiedział:

Myślimy o naszych sezonach jako o odrębnych komponentach serialu, dlatego nazwaliśmy każdy z nich. Pierwszy nosił tytuł „The Maze” [labirynt]. Drugi nazywaliśmy „The Door” [drzwi].

Biorąc pod uwagę fakt, że w jednej z poprzednich rozmów Nolan powiedział, że nowy sezon będzie podróżą na zewnątrz – nie tylko do nowych parków, ale też poza świat wykreowany przez firmę Delos, możemy domyślać się, do czego odnosi się nazwa „Drzwi”.

Pamiętajmy jednak, by nie brać jej zbyt dosłownie. Podtytuł poprzedniego sezonu można bowiem odbierać jako mentalny labirynt, w którym hosty poruszały się w kółko i bez celu aż do osiągnięcia jego centrum – samoświadomości. Wielce prawdopodobne jest więc to, że również podtytuł „Westworld 2” będzie jedynie metaforą.

Na szczęście do rozwiązania tej zagadki pozostało już bardzo niewiele czasu. 2. sezon serialu zadebiutuje na antenie HBO już 22 kwietnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.