"Wiedźmin" - Netflix pokazał, jak powstawała scena walki z kikimorą

25.03.2020 09:39
Wiedźmin|undefined Fot. Katalin Vermes/Photoshot/East News

Twórcy serialu "Wiedźmin" pokazali zakulisowe nagranie z realizacji sceny spektakularnej walki z kikimorą.

Od premiery serialu "Wiedźmin" minęło już kilka miesięcy, ale emocje wciąż nie opadły. Netflix nie pozwala swoim użytkownikom zapomnieć o przygodach Geralta z Rivii. Twórcy "Wiedźmina" zaprezentowali zakulisowe nagranie, ukazujące jak powstawała scena walki z przeraźliwą kikimorą.

"Wiedźmin" - jak powstała scena walki z kikimorą?

Tytułowy bohater słynie z licznych batalii z wieloma rozmaitymi potworami. Jednym z pierwszych serialowych monstrów, które zobaczyli widzowie "Wiedźmina" była kikimora - bagienny, insketopodobny stwór nękający okolicę.

Przeczytaj także

Na kanale YouTube Netfliksa pojawiło się zakulisowe nagranie, które pokazuje, jak realizowano tę scenę, pokazującą umiejętności bitewne Geralta.

Okazuje się, że w scenie walki z kikimorą nie wystąpił wcale Henry Cavill. Jego dublerem był Vladimir Furdik - aktor dobrze znany wszystkim fanom "Gry o tron". Furdik wcielał się w serialu HBO w Nocnego Króla. W powyższym nagraniu widzimy skomplikowaną choreografię, w której oprócz aktora udział brały cztery inne osoby - animatorzy pajęczych odnóży kikimory.

Przeczytaj także

Jakie potwory Geralt spotka na swojej drodze w drugim sezonie "Wiedźmina"? Przekonamy się o tym za jakiś czas.

 

Przeczytaj także

"Wiedźmin" sezon 2 - kiedy premiera?

Obecnie prace na planie drugiego sezonu serialu zostały zawieszone z powodu pandemii COVID-19. Nawet jeśli koronawirus opóźni premierę drugiego sezonu "Wiedźmina" i będzie słono kosztował Netfliksa, fani raczej nie odczują zmiany na własnej skórze, ponieważ twórcy jeszcze nie poinformowali, kiedy nowe odcinki trafią na platformę. Wiadomo jedynie, że premiera drugiego sezonu została zaplanowana na rok 2021. W rolach głównych powrócą Henry Cavill jako Geralt, Anya Chalotra w roli Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey jako Jaskier.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Wiedźmin": jak wyglądałby serial Netfliksa, gdyby Geralt walczył mieczem świetlnym? [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.