"Wiedźmin": showrunnerka zdradziła, jak początkowo miał wyglądać serial Netfliksa

06.12.2019 15:29
Wiedźmin|undefined Fot. kadr z serialu Wiedźmin

Lauren S. Hissrich zdradziła, że na samym początku miała zupełnie inny pomysł na pokazanie serialowej adaptacji przygód Geralta z Rivii. Jak miał wyglądać "Wiedźmin" Netfliksa?

Saga o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to osiem książek, które stanowią materiał źródłowy dla twórców serialu Netfliksa. Okazuje się, że Lauren S. Hissrich początkowo chciała stworzyć scenariusz w oparciu o jedną z późniejszych powieści pisarza. Showrunnerka "Wiedźmina" opowiedziała o swoich niewykorzystanych pomysłach na serial podczas MCM Comic Con 2019 w Londynie.

"Wiedźmin" - jak miał wyglądać serial Netfliksa?

Na kanale youtube brytyjskiego i irlandzkiego Netfliksa pojawiło się 11-minutowe wideo pochodzące z panelu poświęconemu adaptacji twórczości Sapkowskiego. Na spotkaniu gościła Lauren S. Hissrich, która zdradziła, jak wyglądał jej oryginalny pomysł na serial. Twórczyni chciała skupić się na wydarzeniach ukazanych w powieści pod tytułem "Pani Jeziora". Poza tym nacisk fabularny miał się rozkładać po równo na trójkę głównych bohaterów - Geralta, Yenefer i Ciri.

Ciri siedzi nad jeziorem, spotyka mężczyznę i zaczyna opowiadać swoją historię. Właściwie od tego zaczęłam budować strukturę narracyjną. Problem polegał na tym... że nie było w tym wystarczającej ilości Geralta i jego perspektywy.

Książki Sapkowskiego ukazują świat przedstawiony z oczu wielu bohaterów, nie zawsze jest to Geralt. Zdarza się nawet, że czytelnik ma okazję widzieć historię z perspektywy bezimiennych pomniejszych bohaterów. Jednak to, co sprawdza się w literaturze, nie zawsze działa na korzyść narracji serialowej. Hissrich postanowiła zmodyfikować swoją koncepcję. Nie zmienia to jednak faktu, że scenarzyści zamierzają poszerzyć nieco historię przeszłości trójki głównych bohaterów. Jak będzie prezentował się długo wyczekiwany serial Netfliksa? Przekonamy się już za kilkanaście dni. 

Przeczytaj także

"Wiedźmin" - kiedy premiera?

Wiedźmin" zadebiutuje w bazie Netfliksa już 20 grudnia 2019 roku. W tytułowej roli zobaczymy Henry'ego Cavilla. Jako Yenefer wystąpiła Anya Chalotra, a w Ciri wcieliła się Freya Allan. W pozostałych rolach wystąpili  Joey Batey, MyAnna Buring oraz Maciej Musiał. Platforma streamingowa już potwierdziła, że powstanie drugi sezon serialu. Na razie nie zdradzono daty jego premiery.

Przeczytaj także

Zobacz też: Wiedźmin będzie słowiański. Część potworów stworzono inspirując się polskim folklorem [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.