Wybrano nowego odtwórcę Profesora X. Zagra go aktor z "Gry o tron", wcielający się w brata Daenerys

Sergiusz Kurczuk
05.02.2019 11:04
James McAvoy |undefined Fot. materiały promocyjne

Twórcy serialu "Legion" zapowiedzieli, że w 3. sezonie zobaczymy Charlesa Xaviera. Wcieli się w niego aktor, który wystąpił w takich produkcjach jak "Gra o tron" czy "Teoria wszystkiego".

Profesor X - lider X-Men do tej pory był grany przez dwóch aktorów. W starszą wersję Charlesa Xaviera przez lata wcielał się Patrick Stewart. Młodego telepatę zagrał natomiast James McAvoy. Niebawem do tego zacnego grona dołączy Harry Lloyd znany z 1. sezonu "Gry o tron". Lloyd zagra Xaviera w 3. sezonie serialu "Legion".

Przeczytaj także

"Legion" sezon 3 - Harry Lloyd jako profesor X

Twórcy "Legiona" zapowiedzieli, że niebawem ruszą prace nad 3. odsłoną surrealistycznych przygód Davida Hellera, w którego wciela się Dan Stevens. Tym razem spełnią się oczekiwania fanów serialu oraz miłośników komiksowych historii o Legionie. Na małym ekranie w końcu pojawi się Profesor X. Do tej pory snuto wizje gościnnego występu jednego z filmowych odtwórców Charlesa Xaviera. W telewizyjnego telepatę wcieli się jednak aktor mniejszego formatu.

Harry Lloyd jest znany głównie z seriali, bo wystąpił między innymi w "Robin Hoodzie" z 2006 roku (jako Szkarłatny Will) i "Grze o tron" (jako Viserys Targaryen), ale grał również w filmach takich jak "Teoria wszystkiego" (jako Brian) czy nominowana do Oscara "Żona" (jako młody Joe Castleman).

Fani komiksów dobrze wiedzą, że Xavier jest ojcem Legiona. Stacja FX podała również informację na temat drugiej nowej twarzy w obsadzie serialu. Stephanie Corneliussen zagra matkę Davida - kobietę imieniem Gabrielle Heller. Corneliussen nie ma zbyt obfitej filmografii, ale może pochwalić występami w takich produkcjach jak "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic" (jako Pustynna wiedźma), "Mr. Robot" (jako Joanna Wellick) czy "Iluzja" (jako Tajemnicza kobieta).

To nie wszystkie informacje dotyczące 3. sezonu "Legion". Niestety drugi news raczej zasmuci fanów serialu.

"Legion" sezon 3 - kiedy premiera?

Twórcy serialu zapowiedzieli, że 3. sezonem będzie niestety pożegnaniem z Davidem Hellerem oraz jego niesamowitymi przygodami. Potwierdzono to, za pośrednictwem oficjalnego Twittera "Legiona". Premiera nowych odcinków serialu została zapowiedziana na czerwiec 2019 roku. Filmowego Xaviera również zobaczymy w tym samym miesiącu. Premiera "Dark Phoenix" została zaplanowana na 7 czerwca 2019 roku.

>>Zobacz też: Szef Disneya potwierdził, że X-Meni dołączą do MCU<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.