Znamy najpopularniejszy polski serial. Będziecie zaskoczeni!

21.11.2019 10:35
October 2003 Model released television|undefined Fot. APP/REPORTER

Serwis RAVE Reviews stworzył mapę przedstawiającą najpopularniejsze seriale telewizyjne z niemal każdego kraju świata. Która produkcja podbiła Polskę?

Chociaż od wielu dekad świat ogarnia globalizacja, wcale nie oznacza to, że w każdym kraju te seriale wszędzie mają taką samą popularność. Okazuje się, że pod tym względem istnieje bardzo duże zróżnicowanie. Udowodnili to przedstawiciele serwisu RAVE Reviews, którzy postanowili przygotować mapę przedstawiającą najpopularniejsze tytuły telewizyjne w prawie każdym kraju na świecie. Wyniki w niektórych przypadkach zaskakują.

Najpopularniejszy polski serial

Jeszcze do niedawna polskie seriale były kojarzone głównie z kiczowatymi operami mydlanymi albo sitcomami podpatrzonymi z Zachodu i dostosowanymi do naszych realiów. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat ta sytuacja uległa znacznej zmianie i znowu powstają bardziej wartościowe propozycje z najróżniejszych gatunków. Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się kryminały, za pomocą których stacje telewizyjne próbują dotrzeć do widzów. Takie tytuły jak "Belfer", "Chyłka", "Znaki", "Kruk. Szepty słychać po zmroku", "Wataha" czy "1983" podbijają serca polskich widzów.

RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews

Według mapy stworzonej przez RAVE Reviews najlepiej ocenianym polskim serialem jest jednak tytuł z 2004 roku. Chodzi o "Kryminalnych" - produkcję opowiadającą o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, w której wystąpili Marek Włodarczyk, Maciej Zakościelny i Magdalena Schejbal.

Przeczytaj także

Najpopularniejsze seriale na świecie

RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
Przeczytaj także

Chociaż "Kryminalni" są dużym zaskoczeniem, w przypadku innych państw świata jest już bardziej przewidywalnie. Niemcy najlepiej ocenili produkcję Netfliksa pod tytułem "Dark". Hiszpanie wybrali "Dom z papieru", a Brytyjczycy "Sherlocka". Ameryka Północna też raczej nie zaskakuje, bo w USA największym powodzeniem cieszy się "Breaking Bad", w Kanadzie "Z Archiwum X", a w Meksyku "Narcos: Meksyk".

RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
Przeczytaj także

Dzięki mapie RAVE Reviews fani serialu mogą zgłębić dość ciekawe informacje na temat produkcji z niemal każdego zakątka świata i wyciągnąć z nich interesujące wnioski. Na przykład widzowie z Afryki podobnie jak Polacy lubują się w kryminale.

RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
Przeczytaj także

Każdy kraj został opatrzony ikonką przedstawiającą w symboliczny sposób najpopularniejszy serial, tytułem, rokiem produkcji oraz gatunkiem. Obok pojawia się też ocena z serwisu IMDb. Twórcy mapy postanowili wykorzystać dane pochodzące z agregatora recenzji i na ich podstawie przygotowali tą spektakularną infografikę. Pod uwagę były brane nie tylko najwyższe oceny, ale również ilość oddanych głosów na dany serial.

RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
RAVE Reviews Fot. foto: RAVE Reviews
Przeczytaj także

Zobacz też: Najlepsze seriale XXI wieku. TOP 50 najważniejszych produkcji

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.