Dyrektorka liceum w Sosnowcu zatańczyła choreografię Wednesday. Widzowie zachwyceni: "jaka klasa!"

09.02.2023 15:59
Dyrektorka liceum w Sosnowcu zatańczyła choreografię Wednesday. Widzowie zachwyceni: "jaka klasa!" Fot. materiały prasowe/Vlad Cioplea/Netflix

Mnóstwo internetowych trendów to potężny cringe - zwłaszcza jak dorwą się do nich ludzie, którzy nie rozumieją memiarskiej kultury. Tym razem jest jednak nieco inaczej.

Wednesday - dyrektorka liceum w Sosnowcu zatańczyła choreografię z serialu

Taniec Jenny Ortegi z "Wednesday", który aktorka wykonała podczas Rave'N Dance w Akademii Nevermore z 4. odcinka popularnego serialu, podbił internet, a zwłaszcza TikToka. Miliony widzów spróbowały swoich sił w odtworzeniu ikonicznej sekwencji - wśród nich pojawiła się teraz dyrektorka polskiej szkoły.

Polecamy

Podczas niedawnej studniówki IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu dyrektorka szkoły Ewelina Stasik poszła w tany i odtworzyła charakterystyczną choreografię Wednesday Addams z niedawnego hitowego serialu.

Fragment z tańcem pojawił się na tiktokowym profilu szkoły i w niecałą dobę zdobył ponad milion wyświetleń. Teraz, jakieś 2 dni po premierze wideo ma ponad 2 miliony odtworzeń i ponad 100 tysięcy polubień. Niezły wynik, jak na oficjalny profil szkoły.

Z drugiej strony takie liczby nie powinny nas za bardzo dziwić - nie dość, że taniec jest niezwykle popularny na TikToku, to jeszcze do tego dyrektor Stasik wypadła w tej choreografii całkiem dobrze:

Polecamy

Akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem użytkowników Tik Toka, którzy z sympatią komentują nagranie: "jaka piękna, nie mogę", "subtelna, z klasą, wygląda jak 18", "widać, że kobieta z klasą", czy nawet oferty prawie matrymonialne typu: "ja chcę na dywanik". 

Legendy miejskie mówią, że to sama Jenna Ortega przygotowała choreografię. Jak gwiazda serii opowiedziała w rozmowie z NME:

Sama przygotowałam choreografię! Nie jestem tancerką, co chyba doskonale widać. Dostałam piosenkę na jakiś tydzień przed nagraniami i zaczęłam szukać... a jak nagrywaliśmy, to miałam COVID, więc zdjęcia były bardzo nieprzyjemne.

Cóż, jak widać się opłacało - ogromna popularność tanecznego trendu na TikToku niewątpliwie miała duży wpływ na to, że "Wednesday" była jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat i doczeka się następnego sezonu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.