Mark Hamill ma uroczy powód, przez który już nigdy nie podłoży głosu Jokerowi

20.01.2023 14:28
Mark Hamill ma uroczy powód, przez który już nigdy nie podłoży głosu Jokerowi Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Mark Hamill po raz pierwszy zagrał Jokera w latach 90. w serialu animowanym "Batman: The Animated Series". Od tamtej pory był Księciem Zbrodni Gotham w niezliczonej ilości produkcji, ale aktor wyjaśnił, że jego przygoda z tą postacią dobiegła końca.

Mark Hamill już nigdy więcej nie zagra Jokera?

Mark Hamill dla wielu fanów Batmana jest najlepszą wersją Jokera, jaką kiedykolwiek mieliśmy okazję poznać. Jego występy w popularnych serialach Warner Kids z lat 90. i przełomu wieków zapisały się złotymi zgłoskami w historii produkcji związanych z komiksami. 

Polecamy

Oczywiście na ten sukces złożył się nie tylko ogromny talent Hamilla, ale również świetne dialogi od scenarzystów "Batmana", "Ligi Sprawiedliwych" i reszty produkcji z jego udziałem, a także jego niezaprzeczalna chemia z wcielającym się w Batmana Kevinem Conroyem - ten duet był bowiem praktycznie nierozłączny.

Niedawno o swojej przygodzie z Jokerem opowiedział sam zainteresowany, który w rozmowie z magazynem Empire opowiedział o swojej wieloletniej karierze filmowej i serialowej, a także zabrał oczywiście głos na temat niedawnej śmierci Kevina Conroya.

Mark Hamill nie przebierał w słowach i zaznaczył dość jasno, że nie widzi sensu w dalszym graniu Jokera, jeżeli naprzeciwko niego nie będzie stał Conroy:

Ludzie do mnie dzwonili i pytali się, czy chciałbym zagrać Jokera. Moim jedynym pytaniem było: "Czy Kevin gra Batmana?". Jeżeli odpowiedź brzmiała "tak", to w to wchodziłem. Byliśmy partnerami. Jak Flip i Flap. Dla mnie nie ma Batmana bez Kevina, więc nie sądzę, że wrócę do tej postaci.

Mark Hamill wielokrotnie na przestrzeni lat podkreślał, jak bardzo uwielbiał współpracować z Kevinem Conroyem. W swoim pożegnaniu z aktorem napisał:

Kevin był perfekcyjny. Był jedną z moich ulubionych osób na świecie, kochałem go jak brata. Naprawdę przejmował się losem innych ludzi - jego zwykła "ludzkość" była obecna we wszystkim, co robił. Za każdym razem, gdy go widziałem, podnosił mnie na duchu.
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.