Szykujcie się na powrót do Westeros. Oto pierwsze zdjęcie z planu 2. sezonu "Rodu smoka"

12.04.2023 10:20
Szykujcie się na powrót do Westeros. Oto pierwsze zdjęcie z planu 2. sezonu "Rodu smoka" Fot. Capital Pictures/East News

HBO poinformowało właśnie, że ruszyły już zdjęcia do wyczekiwanego 2. sezonu "Rodu smoka", który szturmem podbił serca widzów w drugiej połowie 2022 roku. Co wiemy na temat projektu?

Ród smoka - oficjalnie ruszyły zdjęcia do 2. sezonu produkcji

Jak oficjalnie poinformowało HBO, w Leavesden Studio w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się prace nad produkcją drugiego sezonu serialu HBO Original - "Ród smoka”.

Polecamy

Serial powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina "Ogień i krew” i skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w "Grze o tron". Jak pewnie doskonale wiecie, "Ród smoka" opowiada historię rodu Targaryenów i wojny domowej w Westeros, która znacznie osłabiła pozycję rodziny na kontynencie. 

Jak powiedział Ryan Condal, współtwórca i showrunner "Rodu smoka":

“Ród smoka” powraca. Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery. Już niedługo Wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się z Wami tym nad czym teraz pracujemy.

W serialu wystąpią: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno oraz Rhys Ifans. Wśród powracającej obsady pojawiają się m.in. Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall oraz Matthew Needham.

Współtwórcą i producentem wykonawczym serialu jest George R.R. Martin, natomiast współtwórcą, showrunnerem i producentem wykonawczym jest wspomniany Ryan Condal. Data premiery nowych odcinków "Rodu smoka" na razie nie jest znana. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.