Serwis SkyShowtime z pierwszym oryginalnym polskim serialem. O czym opowie "Warszawianka"?

10.01.2023 16:44
Serwis SkyShowtime z pierwszym oryginalnym polskim serialem. O czym opowie "Warszawianka"? Fot. materiały prasowe/SkyShowtime

W ciągu kilku najbliższych miesięcy w Polsce pojawi się nowy serwis streamingowy SkyShowtime, który ma zaoferować sporo oryginalnych produkcji - w tym pierwszy autorski polski serial.

SkyShowtime z pierwszym oryginalnym polskim serialem. O czym będzie Warszawianka?

Wszystko dlatego, że SkyShowtime i Warner Bros. Discovery ogłaszają umowę dotyczącą zakupu treści. Ta obejmuje wyłączne prawa w całej Europie do 21 seriali HBO Max European Originals, w tym 168 odcinków stworzonych na podstawie oryginalnych lokalnych scenariuszy.

Polecamy

W ten sposób SkyShowtime przyspiesza wejście na rynek produkcji oryginalnych i powiększa ofertę treści lokalnych na wszystkich swoich rynkach (w tym trzy zupełnie nowe seriale jako SkyShowtime Originals), a HBO Max... podreperuje swój budżet.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu firm, umowa zawarta po przeprowadzeniu konkurencyjnej procedury przetargowej, zapewnia SkyShowtime 168 odcinków - ponad 150 godzin - zarówno nowych, jak i wcześniej emitowanych produkcji oryginalnych. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Tak jak wspomnieliśmy, umowa obejmuje m.in. trzy zupełnie nowe seriale, których produkcja została już zakończona i które będą miały swoją światową premierę na platformie SkyShowtime w 2023 roku, co znacząco przyspiesza wejście firmy na rynek produkcji oryginalnych.

Nowe seriale, które będą miały premierę jako SkyShowtime Originals, to "ID" (Finlandia i Szwecja), "The Winner" (Czechy i Słowacja) oraz "Warszawianka" (Polska). 

Polecamy

Nas z oczywistych względów najbardziej interesuje ten ostatni z seriali.  Ten opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego warszawskiego playboya, miejskiej legendy (Borys Szyc): 

Główny bohater to postać głęboko złożona, nieodpowiedzialny imprezowicz, seryjny uwodziciel i jednocześnie przyjaciel wszystkich. Pod tą powłoką mężczyzna kryje jednak udrękę i nienawiść do samego siebie, ograniczany przez rodziców (Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski) i zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go ukształtowały. Z głową pełną marzeń i talentem pisarskim skradł serca pokolenia X. Ale nie dojrzał. Jest słaby. Mając, a potem straciwszy wszystko, próbuje nadać sens współczesnemu światu w otoczeniu najciekawszych postaci miasta.

Serwis SkyShowtime został stworzony z myślą o Europie i buduje zespoły w sześciu biurach regionalnych. Aplikacje i biblioteka treści serwisu będą dostępne w 18 różnych językach na 22 rynkach, a jego amerykańskim "odpowiednikiem" jest Paramount+.

SkyShowtime jest już dostępny w 12 krajach, a jeszcze w pierwszym kwartale 2023 roku ma się pojawić w takich krajach jak: Albania, Andora, Czechy, Węgry, Kosowo, Macedonia Północna, Rumunia, Słowacja, Hiszpania oraz oczywiście Polska.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.