Nie wiecie co obejrzeć? Oto najlepsze seriale komediowe wszech czasów

Karolina Woźniak
05.02.2019
Aktualizacja: 28.02.2023 13:46
seriale komediowe Fot. : materiały prasowe/NBC

Najlepsze seriale komediowe to takie, które wywołują uśmiech na twarzy i bawią do łez. Przedstawiamy Wam ranking najlepszych seriali komediowych wszech czasów, które warto obejrzeć. 

Najlepsze seriale komediowe potrafią przyciągnąć masę odbiorców przed telewizory. Liczba produkcji wciąż rośnie, a odbiorcy czekają na kolejne propozycje twórców. Niektóre seriale komediowe wszech czasów są popularne nie tylko w rodzimym kraju, ale także na świecie. Na przestrzeni lat powstało wiele komediowych seriali, ale tylko niektóre z nich są na prawdę zabawne. Jesteście ciekawi, o których produkcjach mowa? 

Ranking tworzą seriale, które powstały wiele lat temu. Uwzględniliśmy produkcje, obok których ciężko przejść obojętnie, bowiem bawią one do łez. Niektóre z nich to tak zwane "klasyki", które na zawsze zapisały się w historii kinematografii i miały ogromny wpływ na kulturę i społeczeństwo. 

Przeczytaj także

TOP 10: Najlepsze seriale komediowe wszech czasów

1. "Dobre miejsce" (2016-)

W rolach głównych Kristen Bell, Ted Danson, Jameela Jamil i William Jackson Harper.  Eleanor po śmierci trafia do do Dobrego Miejsca. Jednak po chwili orientuje się, że nie powinno jej tam być. Serial komediowy Michaela Schura, twórcy takich produkcji jak: "The Office" czy "Brooklyn 9-9". 

2. "Współczesna rodzina" (2009-)

Trzy różne rodziny, które są ze sobą spokrewnione, rozwiązują problemy w komiczny sposób. Serial jest gwarancją świetnej zabawy i można go oglądać na kanale Fox Comedy. W rolach głównych Ed O'Neil, znany z sitcomu "Świat według Bundych" i Sofia Vergara. 

3. "13 posterunek" (1997-1998)

W rankingu najlepszych seriali nie mogło zabraknąć "13 posterunku". Serial opowiada o losach grupy niezdarnych policjantów, którzy pracują w małym posterunku. W rolę posterunkowego Cezarego Cezarego wcielił się Cezary Pazura. Niektórzy twierdzą, że aktor swoją grą do złudzenia przypomina Jima Carrey'a.

4. "Teoria wielkiego podrywu" (2007-2019)

Leonard i Sheldon to naukowcy, przed którymi nic się nie ukryje. Jednak w relacjach damsko-męskich nie potrafią sobie poradzić. Leonard odczuwa potrzebę znalezienia drugiej połówki. Sheldon uważa siebie za wybitną jednostkę, geniusza i przyszłego zwycięzce Nagrody Nobla. W grupie przyjaciół jest również Howard i Rajesh. Życie tej czwórki zaburza pojawienie się sąsiadki, Penny. 

5. "Przyjaciele" (1994-2004)

Tego serialu nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Przez wielu jest uważany za najlepszy serial w historii. Kultowa produkcja opowiadająca o perypetiach szóstki przyjaciół. Ostatni odcinek serialu oglądało aż 51 milionów widzów. Sitcom jest dalej popularny i zaskarbia sobie sympatię kolejnych pokoleń. Większość osób ma ogromny sentyment do tej produkcji. Czy powstaną kolejne części "Przyjaciół"?

6. "Biuro" (2005-2013)

Serial opowiada o perypetiach pracowników sprzedających papier. Kierownikiem jest ekscentryczny, ale zabawny Michael Scott, w którego wcielił się Steve Carell. Obiektem drwin Scotta jest recepcjonistka, Pam. Serial bawi i wywołuje ogromny uśmiech na twarzy. 

7. "Miasteczko South Park" (1997-)

Animowany serial dla dorosłych o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy: Stana, Kyle'a, Cartmana i Kenny'ego. W miasteczku często dzieją się niewyjaśnione rzeczy. "South Park" można uznać za krzywe zwierciadło, w którym przegląda się zachodnie społeczeństwo. Najlepszy serial animowany dla dorosłych. 

8. "Rick i Morty" (2013-)

To kolejna komediowa propozycja serialu animowanego dla dorosłych. Program pierwotnie miał być odwzorowaniem "Powrotu do przyszłości". Rick jest ekscentrycznym dziadkiem Morty'ego. Wspólnie przeżywają różne szalone przygody i odwiedzają dziwne miejsca w galaktyce. 

9. "Californication" (2007-2014)

Hank jest pisarzem, któremu udało się napisać bestseller. Po tym epizodzie zaczął cierpieć z powodu braku weny. Często pakuje się w tarapaty chociaż stara się poukładać sobie życie i odzyskać swoją miłość, Karen, z którą ma córkę. Genialny serial komediowy, który świetnie poprawia humor i bawi do łez. W rolę Hanka Moody'ego wcielił się David Duchovny, który już 15 lutego zagra swój pierwszy koncert w Polsce.

10. "Hoży doktorzy" (2001-2010)

Program reklamował się hasłem "dwa razy śmieszniejszy i dwa razy krótszy od 'Ostrego Dyżuru'". Akcja serialu toczy się w Szpitalu Świętego Serca, w którym obserwujemy losy doktora J.D Doriana, Chrisa Turka i Elliot Reid. Program był trzy razy nominowany do Złotego Globu. 

Zobacz także: >>Top 10: Najlepsze seriale z gatunku science fiction w historii<<

Który serial jest Waszym ulubionym? 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.