Wszyscy dostają seriale na Disney+ - Indiana Jones też. Wróci Harrison Ford?

10.11.2022 11:20
Wszyscy dostają seriale na Disney+ - Indiana Jones też. Wróci Harrison Ford? Fot. Paramount Pictures / Lucasfilm/Collection Christophel/East News

"Wszyscy mają serial, mam i ja!" - Indiana Jones, prawdopodobnie. Disney pracuje nad nowymi produkcjami z serii o archeologu, a jedną z nich ma być serial aktorski.

Indiana Jones doczeka się nowego serialu aktorskiego

Jak podaje Variety, Walt Disney Studios i Lucasfilm próbują podobno stworzyć serial aktorski osadzony w świecie "Indiany Jonesa". Według raportów publikacji, rozmowy są dopiero we wczesnych fazach i trwają poszukiwania potencjalnych scenarzystów, ale pewne jest jedno - projekt zadebiutuje na Disney+.

Polecamy

Jak pewnie wiecie, Harrison Ford powraca jako Indy w nowym filmie od reżysera "Logana", "Spaceru po linie" i "Forda v Ferrari", Jamesa Mangolda. Dla legendarnego aktora ma to być ostatni występ w serii, więc nie spodziewajmy się powrotu Indiany Jonesa w nowym serialu.

Warto też zaznaczyć, że nie będzie to pierwszy projekt telewizyjny osadzony w świecie "Indiany Jonesa" - w latach 90. powstał serial "Kroniki młodego Indiany Jonesa", w którym gościnnie pojawił się Harrison Ford. Główne role zagrali Sean Patrick Flanery, Corey Carrier i George Hall - ci grali tytułowego bohatera na różnych stadiach jego życia. Oprócz tego powstało kilka programów specjalnych na potrzeby Family Channel/Freeform. 

Polecamy

Zanim jednak dojdzie do premiery serialu, to my będziemy mogli zobaczyć film "Indiana Jones 5". W nim oprócz Harrisona Forda zobaczymy również m.in. Phoebe Waller-Bridge, Madsa Mikkelsena, Thomasa Kretschmanna, Boyda Holbrooka, Shanette Renee Wilson oraz Toby'ego Jonesa.

Reżyserem jest wspomniany James Mangold, który pomógł też Jezowi Butterworthowi i Johnowi-Henry'emu Butterworthowi w napisaniu scenariusza. "Indiana Jones 5" ma zadebiutować w kinach 30 czerwca 2023 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.