Amenra zagrała w Polsce [ZDJĘCIA]
12.04.2022 14:22
Amenra zagrała w Polsce [ZDJĘCIA]
  • 20 Zobacz zdjęcia
Amenra zagrała w Polsce [ZDJĘCIA]
12.04.2022 14:22

Jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny post-metalowej, zespół Amenra, wystąpił 11 kwietnia 2022 roku w Krakowie. Towarzyszyła im wiolonczelistka Jo Quail.

Zespół zdecydował się przenieść swoją trasę w regularnej formie w ubiegłym roku. 11 kwietnia 2022 grupa zagrała jedyny koncert w Polsce.

Amenra zagrała w Polsce

Amenra to bez wątpienia jeden z najważniejszych przedstawicieli sceny post-metalowej w ostatnich latach. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech funkcjonującego już od ponad dwóch dekad zespołu jest utożsamianie wszystkich jego płyt z mszą – każdy krążek przywoływać ma konkretny moment w czasie, utwory natomiast są momentami pełnymi bólu i zwątpienia.

Polecamy

Belgowie są założycielami Church of Ra – kolektywu skupiającego artystów o podobnej wizji, w którego skład dodatkowo wchodzą m.in. Oathbraker czy The Black Heart Rebellion. Na początku października zespół poinformował o podpisaniu kontraktu z amerykańską wytwórnią Relapse Records, pod której to egidą 25 czerwca 2021 roku ukazał się nowy album Amenra "De Doorn".
Zobaczcie zdjęcia z Krakowa:

Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.