Arkona na Castle Party 2017 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
15.07.2017 13:34
Arkona na Castle Party 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rosyjska grupa po raz kolejny odwiedziła Polskę. Cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zespół dowodzony przez Masze Arichipową wystąpił 14 lipca 2017 w ramach drugiego dnia Castle Party w Bolkowie.

Arkona nadal promuje swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany „Yav”. Dziewięć kompozycji, które znalazły się na płycie, zarejestrowanych zostało w okresie od czerwca do października 2013 roku w moskiewskim studio „CDM Records”. „Yav” to ostatnie wydawnictwo Arkony nagrane z udziałem perkusisty Vlada Sokołowa. Grupa uznawana jest w środowisku pogańskiego folk-metalu za absolutnego klasyka gatunku.

Jak każdy z koncertów Arkony, również ten na Castle Party emanował niesamowitą energią. Porywające słowiańskie melodie, łączące nowoczesne dźwięki z klasycznymi instrumentami sprawiły, że publiczność już od pierwszych sekund występu bawiła się wyśmienicie.

Niesamowicie charyzmatyczna wokalistka, Masza Arichipowa, jak zawsze stworzyła wyjątkową więź między zespołem a publicznością, przeplatając starosłowiańskie opowieści z tekstami nawiązującymi do rodzimowierstwa i historii Rusi. Podczas występu grupy nie zabrakło oczywiście najbardziej znanych utworów: „Goi, Rode, Goi!”, „Slav'sja, Rus'!” czy „Stenka na Stenku”, podczas których zgromadzona pod zamkiem publiczność bawiła się najlepiej.

Zobaczcie jak prezentowała się Arkona podczas festiwalu Castle Party:

Mimo częstych wizyt w naszym kraju, Arkona zawsze wyprzedaje swoje koncerty. I tym razem nie było inaczej. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem bolkowskiej publiczności. W muzyce Rosjan każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ostrych brzmień, spokojnych ballad przepełnionych melancholią czy też bardzo żywych melodii ludowych (oczywiście wzbogaconych gitarami) zawsze wychłodzą z koncertu pełni podziwu i zachwytu.

Grupa powstała w roku 2002 z inicjatywy mieszkańców miasta Dołgoprudnyj: Masza Arichipowa i Aleksandr Koroliew. Zespół miał oddawać ich rodzimowiercze poglądy i szerzyć wśród ludzi zainteresowanie zapomnianą słowiańską kulturą. Przez pierwszy okres formacja nazywała się Hiperborea, a w jego skład wchodzili Masza, Aleksandr, Jewgienij Kniazjew, Jewgiejnij Borzow, Ilja Bohatyriew i Olga Łoginowa. Od samego początku tematyka piosenek dotyczyła historii Słowian, wierzeń pogańskich i dawnych legend.

Wizytówką zespołu stał się głos Maszy potrafiącej uraczyć słuchaczy zarówno płynnym wysokim jak i niskim gardłowym wokalem odpowiednio dobranym do treści wykonywanego utworu. Arkona jest jednym z niewielu zespołów metalowych, w których żeński wokal doskonale komponuje się z tym pięknym stylem muzyki.

A czy Wy widzieliście występ Arkony na żywo?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.