Batalion d’Amour na Castle Party 2017 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
15.07.2017 11:27
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Uwielbiany przez fanów gotyckiego rocka Batalion d’Amour wystąpił 14 lipca 2017 roku w ramach drugiego dnia Castle Party w Bolkowie.

Grupa od początku swojej działalności inspirowała się rockiem gotyckim oraz dark wave, co znalazło swoje odzwierciedlenie w muzyce zespołu i sprawiło, że BDA stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gotyckich w Polsce. Obecnie kapela zbliżyła się stylistycznie do rocka z elementami elektroniki, nie odżegnując się jednak od inspiracji znanej z wcześniejszych dokonań muzyków.

Niezwykle energetyczne i przede wszystkim bardzo profesjonalne show miało miejsce na głównej scenie pod zamkiem. Uwagę widzów skupiała na sobie charyzmatyczna wokalistka Karolina Andrzejewska, której na scenie towarzyszyły niesamowite tancerki ze Stowarzyszenia Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Energia, ciekawy image, mocny głos o głębokiej, ciepłej barwie i uroda Karoliny stworzyły iście wybuchową mieszankę. Taniec z ogniem oraz interesująca choreografia dodały koncertowi niepowtarzalnego klimatu i zachwyciły publiczność.

Batalion d’Amour zmienił nieco skład. Nowym członkiem został oficjalnie Bartek Tabak, który grał już z zespołem podczas jesiennej trasy promującej album „Fenix”. Na setliście znalazło się między innymi wyjątkowo magiczne „Charlotte”, (pierwszy singiel promujący nowy album), klimatyczny „Bez Nas”, progresywna ballada „Zawróceni”, a także bardzo ciekawie zaaranżowany utwór „Wrong” zespołu Depeche Mode, który spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

Zobaczcie zdjęcia z występu Batalion d’Amour i towarzyszących im tancerek:

Podczas koncertu nie zabrakło starszych utworów, ale Batalion d’Amour skupił się głównie na najnowszej płycie „Fenix”, która została wydana przez niemiecką wytwórnię Echozone i jest dystrybuowana na całym świecie, m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji, a także w Japonii i USA. Jest to międzynarodowy debiut zespołu, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków muzycznych. Na płycie można znaleźć wielu ciekawych gości, między innymi Johna Portera, który towarzyszył wokalnie Karolinie w balladzie „The Lost Diary” oraz Tomka Grocholę z Argessivy 69 (duet w utworze „Moje Remedium”).

Zespół otrzymał nominację Antyradia w kategorii Płyta Rocku, a Karolina - nominację w kategorii Wokalistka Rocku. Zachęcamy do obejrzenia teledysku do pierwszego singla z nowej płyty BDA, zatytułowanego „Charlotte”.

Jak Wam się podoba Karolina i jej zmysłowe tancerki?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.