Behemoth w Krakowie [GALERIA]

Jakub Gańko
08.10.2016 09:52
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Adama Nergala Darskiego wystąpiła 7 października 2016 roku w krakowskiej Hali Wisły. Występ od początku wzbudzał mnóstwo kontrowersji - zobaczcie nasze zdjęcia z tego wieczoru oraz poprzedzającego go protestu.

Behemoth ogłosił na początku 2016 roku ogólnopolską trasę koncertową pod hasłem „Rzeczpospolita Niewierna”. Zarówno jej nazwa, jak i oprawa graficzna, od razu spotkała się z niezgodą niektórych środowisk katolickich. Zespół został oskarżony o antypolskie i antychrześcijańskie prowokacje, a nawet znieważenie polskiego godła, za co ma stanąć przed sądem.

Co więcej, przed poszczególnymi występami Behemotha zaplanowano specjalne spotkania modlitewne i protesty. Zobaczcie na naszych materiałach, jak wyglądało to w Krakowie.

Zarówno setlista, jak i scenografia oraz przebrania muzyków na trasie „Rzeczpospolita Niewierna” oparte są na rozwiązaniach wypracowanych w trakcie poprzedniego tournée grupy. Zespół wciąż prezentuje przekrojowy repertuar obejmujący m.in. płyty „Demigod”, „The Apostasy” czy „The Satanist”. Poniżej znajdziecie galerię z tego wieczoru.

Obecna trasa koncertowa Nergala i spółki jest również wyjątkowa pod względem gości, którzy mu towarzyszą. Występ rozgrzewał szwajcarski Bölzer i enigmatyczna Batushka, która zdobywa coraz większy szacunek na polskiej scenie blackmetalowej. Tak w naszym obiektywie prezentował się jej występ:

Znany już z ciepło przyjętych występów na piastowskiej ziemi Bölzer zaprezentował się tym razem następująco:

Mimo licznych kontrowersji i protestów, występ zespołów nie został ostatecznie zakłócony, a Nergal ogłosił go na swoim Facebooku triumfalnym powrotem.

Byliście na koncercie Behemotha?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.