Bon Jovi w Warszawie 2019 [RELACJA + GALERIA]

13.07.2019 10:29
Bon Jovi w Warszawie|undefined Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

12 lipca 2019 roku zespół Bon Jovi zawitał do Warszawy. Grupa zagrała koncert na PGE Narodowym. To był ich drugi koncert w Polsce. 

Zespół Bon Jovi zawitał do Warszawy w ramach trasy koncertowej, która promuje najnowszy album "This House Is Not For Sale". Trzeba przyznać, że show, które zespół zrobił na PGE Narodowym, na długo zostanie w pamięci widzów. 

Bon Jovi w Polsce 2019

To nie pierwszy koncert Bon Jovi w Polsce. Zespół po raz pierwszy odwiedził nasz kraj w 2013 roku. Grupa zagrała wtedy w Gdańsku. 

Koncert w Warszawie rozpoczął się utworem "This House Is Not For Sale". Kiedy publiczność usłyszała pierwsze dźwięki, wszyscy oszaleli ze szczęścia. Po pierwszej minucie było wiadomo, że amerykański zespół da tego wieczoru czadu. Kolejną piosenką, którą usłyszała publiczność, była "Raise Your Hands" z płyty "Slippery When Wet". Album został wydany w 1986 roku i to właśnie na nim znalazł się taki przebój jak "You Give Love A Bad Name", który wybrzmiał po "Raise Your Hands". Publiczność nie miała nawet chwili, żeby złapać oddech. 

Oczywiście na koncercie nie zabrakło sztandarowych utworów grupy, takich jak "It's My Life", "Bad Medicine" czy "Bed of Roses". Zespół zagrał ponad dwugodzinny koncert. Kiedy muzycy schodzili ze sceny publiczność klaskała, piszczała i skandowała nazwę grupy. W końcu Bon Jovi dał się namówić na bis. Fani usłyszeli "I'll Be There For You" i przede wszystkim utwór, na który czekała chyba większość. Mowa o "Livin' On A Prayer". Wokalista bawił się z publicznością, zagadywał i zachęcał do wspólnego śpiewania. Trzeba przyznać, że koncert był godny uwagi i warto było na niego iść. Nawet ludzie, którzy znali tylko dwie piosenki, bawili się świetnie. 

Przeczytaj także

Jedno jest pewne, Jon Bon Jovi potrafi zrobić ogromne show i poderwać publiczność. Nawet ci, którzy niechętnie się ruszali, w końcu podłapali klimat koncertu i skakali w rytm muzyki. Warto również wspomnieć o efektach wizualnych, które pojawiały się na telebimach podczas koncertu. Widzowie mieli przed oczami nawet rollercoaster!  Obecnie w skład zespołu, oprócz Jona Bon Joviego, wchodzą Tico Torres, David Bryan, Phil X i Hugh McDonald. Pierwsi dwaj muzycy są w składzie nieprzerwanie od 1983 roku. 

Zobacz także: Bon Jovi: Ludzie chętniej idą na rockowe koncerty, niż na hip-hop [WYWIAD]

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.