Decapitated zagrał koncert w Krakowie [GALERIA]

Romana Makówka
01.04.2019 15:21
Decapitated|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Polska część trasy zespołu Decapitated dobiegła końca. Zobaczcie galerię z koncertu w Krakowie.

Polska część trasy "Killing The European Cult 2019" obejmowała 8 miast. Decapitated odwiedzili: Toruń, Gostyń, Gdynię, Świdnicę, Tychy, Opole, Krosno i Kraków. Naszej załodze towarzyszyli duńczycy z Baest oraz polska grupa Mentor.  Tuż przed kończącym trasę koncertem w Krakowie, perkusista Mentora uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas ostatniego koncertu, który odbył się 31 marca 2019 roku, wystąpił więc Michał „Neithan” Kiełbasa z projektem Lugola.

Decapitated wystąpił w Krakowie

Trasa Decapitated odbyła się w ramach promocji albumu „Anticult”, który w Polsce zadebiutował na czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży Olis, a na amerykańskim Billboardzie znalazł się na 2 pozycji na liście Top New Artist Albums / Heatseekers. Decapitated podczas swojej ponad 20-letniej kariery, koncertowali na wszystkich kontynentach.

Przeczytaj także

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów metalowych na świecie, będzie gościł w najbliższym czasie między innymi w Portugalii, Norwegii, Niemczech, Japonii, Finlandii, Belgi czy Francji oraz na kilku największych festiwalach na świecie.

Zobaczcie jak zespół zaprezentował się w Krakowie.

Zespół gra obecnie z nowym perkusistą - Jamesem Stewartem. 21 grudnia 2018 roku perkusista Michał Łysejko poinformował swoich fanów o tym, że opuszcza szeregi kapeli.

Duński Baest gościem koncertów Decapitated

Deathmetalowy zespół Baest powstał w 2015 roku. Rok później ukazało się demo "Marie Magdalene". Pierwsza płyta zespołu ( "Danse Macabre" ) została wydana w 2018 roku i natychmiast stała się najlepiej sprzedającym się albumem metalowym w Danii. Grupa wykonuje oldschoolowy death metal o ponadczasowym uroku, czerpiąc garściami z klasyków tego gatunku.

Zobaczcie, jak Baest zaprezentował się w Krakowie.

Jako support wystąpił Michał „Neithan” Kiełbasa z projektem Lugola. Twórczość Lugola to wypadkowa takich gatunków jak noise, dark ambient, drone, minimal czy industrial. 

Zobaczcie magiczny występ Lugola w Krakowie.

Neithan używa gongów, cymbałów, dzwonów rurowych, kawałków blach, sprężyn i wielu innych. W 2017 roku ukazał się album "Harmony in Despair" oparty niemalże w całości na brzmieniach wygenerowanych ze specyficznych instrumentów.

Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.