Dream Theater na 21. Przystanku Woodstock!

Magda Słomka
09.07.2015 08:45
Dream Theater na 21. Przystanku Woodstock! Fot. materiały prasowe

Na scenach w Kostrzynie wystąpią także Ania Rusowicz z projektem „Flower Power”, Finnegan's Hell oraz Jamaram. W których dniach zagrają?

Kolejna edycja Przystanku Woodstock zbliża się wielkimi krokami, a line-up jeszcze się nie zapełnił. Do grona gwiazd, które wystąpią na Dużej Scenie dołączyła amerykańska grupa wykonująca metal progresywny – Dream Theater.

Kapela została założona w roku 1985 przez Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike'a Portnoya (perkusja). Muzyka tego zespołu to fuzja popularnych wówczas hard rocka i heavy metalu z jednej strony oraz rocka progresywnego z drugiej. Inspiracją dla Dream Theater była twórczość takich zespołów jak Kansas, Rush, Queensrÿche, Yes, Iron Maiden. Dream Theater cechuje się ciężkim heavymetalowym brzmieniem, skomplikowaną formą typową dla rocka progresywnego (zmieniające się w czasie schematy rytmiczne i harmoniczne) oraz wykonawczą wirtuozerią. Kapelę usłyszycie 30 lipca 2015 roku o godzinie 23.50.

To nie koniec dobrych informacji. Tego samego dnia o godzinie 18.00 na Dużej Scenie pojawi się Ania Rusowicz z projektem „Flower Power”. Co o tym wyjątkowym występie powiedział sam Jurek Owsiak?

Uwielbiamy przygotowywać na Przystanek Woodstock wielkie muzyczne projekty. Nie będzie inaczej i w tym roku. (...) Tym koncertem chcemy pokłonić się twórcom całej ery muzyki, pod którą podpisuje się Przystanek Woodstock. Muzyki, która stworzyła amerykański Woodstock, stworzyła pokolenie dzieci kwiatów, która w sposób niezwykły ubarwiła czas hipisów i przyczyniła się do budowania niezwykle pokojowego, tolerancyjnego i pełnego wzajemnej miłości społeczeństwa, które tak jak szybko powstało, tak szybko zniknęło, pozostawiając po sobie niezwykłe wspomnienia, tęsknoty i chęć powtórzenia tego fenomenu. Nasz festiwal na takich tradycjach wyrósł i ma to szczęście, że kiedy mówimy o pokoju, o przyjaźni, o miłości, to są to niezmienne hasła, co roku aktualne i zrzeszające tak dużo ludzi dobrej woli.

Oprócz Ani Rusowicz w występie udział wezmą: Natalia Przybysz, Dawid Podsiadło, Organek, Tymon Tymański, Gienek Loska, Grzegorz Kupczyk, Piotr Nalepa, Natalia Sikora, Michał Kielak, Ragaboy, Kev Fox, Kamil Czeszel.

Do harmonogramu Małej Sceny dołączyli Finnegan's Hell (31 lipca o godzinie 16.00) oraz Jamaram (1 sierpnia o godzinie 16.00). Na Akademii Sztuk Przepięknych z Woodstockowiczami spotkają się: himalaistka - Anna Czerwińska i kajakarz - Aleksander Doba. Spotkanie z Anną Czerwińską rozpocznie się 1 sierpnia (sobota) o godzinie 10.00, a spotkanie z Aleksandrem Dobą będzie miało miejsce tego samego dnia o godzinie 11.30.

21. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia 2015 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Między innymi będą to: Within Temptation, Afro Celt Sound System, Black Label Society, Shaka Ponk, (Hed)p.e, Congo Natty, VOO VOO, Decapitated, Furyon, Eluveitie, Molotov, Shaggy, Modestep, Evol Walks, Domowe Melodie, Grubson, Mela Koteluk, Mrozu, Cannailles, Eminence, Scarecrow, Lipali, Illusion, Proletaryat, Roan, O.Torvald, Frontside, Big Day, Curly Heads, Kuba Płucisz i Goście, Paceshifters, The Chikitas, Flogging Molly oraz zwycięzcy Eliminacji do Przystanku Woodstock.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.