Elton John wystąpił w Krakowie [GALERIA]

05.05.2019 11:50
Elton John|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Elton John pożegnał polskich fanów w Krakowie. 72-letni artysta postanowił zakończyć karierę sceniczną i poświęcić czas najbliższym.

Jeden z najbardziej inspirujących artystów naszych czasów, wokalista, pianista i kompozytor, Elton John wyruszył w trasę po raz ostatni. 4 maja 2019 roku wystąpił na jedynym koncercie w Polsce. Koncert był częścią trzyletniego tournée „Farewell Yellow Brick Road” zwieńczającego dorobek muzyka.

Rozpoczynająca się 8 września 2018 w Nowym Jorku trasa koncertowa składa się z ponad 300 koncertów. Elton John odwiedzi Amerykę Północną, Europę, Azję, Amerykę Południową oraz Australię i Oceanię.

Elton John wystąpił w Krakowie

Elton John to jeden z największych współczesnych muzyków, którego magazyn The Rolling Stone uznał za jednego ze 100 najlepszych artystów wszech czasów.

Przeczytaj także

W trakcie swojej niemal 50-letniej kariery (licząc od debiutu pierwszej solowej płyty z 1969 roku) nagrał 30 albumów studyjnych, zdobył 6 nagród Grammy, 4 Brit Awards, nagrodę Tony, Oscara i Złoty Glob. Został też wprowadzony do Songwriters Hall of Fame oraz Rock and Roll Hall of Fame i – last but not least – stworzył najsłynniejszą ścieżkę dźwiękową w dziejach Disneya z utworami „Can you feel the love tonight” i „Circle of life” na czele. 4 maja 2019 roku artysta gościł w krakowskiej Tauron Arenie.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia:

Dotychczasowe występy Eltona w naszym kraju cieszyły się ogromną popularnością – wystarczy wspomnieć jego koncert na Life Festival Oświęcim w 2016 roku, czy w Operze Leśnej w Sopocie rok później. I tym razem publiczność nie zawiodła i przyszła tłumnie pożegnać muzyka.

Pożegnalne trasy gwiazd rocka – Deep Purple, Ozzy, Slayer

Wiadomo, że nic nie konserwuje tak dobrze, jak rock’n’roll, ale muzycy starszej daty coraz mocniej odczuwają skutki upływającego bezlitośnie czasu. Coraz więcej z nich decyduje się „zejść ze sceny niepokonanym” i pożegnać się z fanami wielkimi trasami koncertowymi. Jakiś czas temu taką decyzję podjęła również grupa Deep Purple, która nadal gra koncerty w ramach pożegnalnej trasy.

Koncert Deep Purple odbędzie się 3 grudnia 2019 roku w Krakowie na Tauron Arenie.

Ceny biletów na koncert Deep Purple w Polsce wahają się od 190 do 370 złotych. Fani mają również możliwość kupić wejściówkę Meet and Greet, dzięki której możliwe będzie spotkanie z członkami zespołu, dostanie autografu, niespodzianki z oficjalnego sklepu zespołu, a także specjalnego biletu pamiątkowego. Niestety w spotkaniu nie będzie uczestniczyć Ian Gillan.

Bilety znajdziecie na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl  

Zobacz także: >>Film o Eltonie Johnie otrzymał nowy zwiastun<<  

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.