Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Proletaryat w Krakowie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
06.03.2017 10:03
Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji i Proletaryat w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Cztery polskie rockowe zespoły, założone w latach 80. ubiegłego wieku, wystąpiły 4 marca 2017 na deskach Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Zobaczcie, jak było na tym wydarzeniu!

Jako pierwszy przed publicznością zaprezentował się Sztywny Pal Azji, który swój pierwszy duży sukces odniósł podczas Festiwalu w Jarocinie w 1986. W Krakowie nie zabrakło zagranego 31 lat wcześniej utworu „Wieża radości, wieża samotności”, który na pamięć zna większość Polaków. Grupa ma na swoim koncie kilkanaście albumów studyjnych, a w 2016 roku na sklepowe półki trafił koncertowy krążek „Europa i Azja LIVE”.

Kolejną grupą, która zagrała swoje największe hity, był Proletaryat. Kapela powstała w listopadzie 1987 i obecnie tworzą ją dwaj założyciele - wokalista Tomasz „Oley” Olejnik oraz basista Dariusz „Kacper” Kacprzak – a także przyjęty do zespołu w 2008 roku gitarzysta Wiktor Daraszkiewicz oraz perkusta Robert „Mały” Hajduk, obecny w grupie od 1996 roku. Do tej pory kapela nagrała 11 albumów studyjnych. Najnowszy z nich, „Oko za oko”, miał swoją premierę w kwietniu 2015 roku i promowały go single „Tlen” i „Nie wyrażam zgody”.

Trzecim z kolei zespołem, który miał okazję ponownie zagrać najlepszy repertuar, były Róże Europy, założone w 1983 w Warszawie, którego założycielem i liderem od początku pozostaje Piotr Klatt. Zespół nagrał takie utwory, jak „Stańcie przed lustrami”, „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” oraz „Radio młodych bandytów” i wydał do tej pory 11 albumów, ostatni w 2013 roku. Na krążku „Zmartwychwstanie” znalazło się 12 utworów.

Punktem kulminacyjnym wieczoru była Kobranocka. Grupa znana jest m.in. z takich przebojów, jak „Kocham cię jak Irlandię” oraz „I nikomu nie wolno się z tego śmiać”. W 2015 roku odbył się koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu, podczas którego gościnnie zagrali Big Cyc, Kayah, Muniek Staszczyk, John Porter, Tomasz Organek i Janusz Panasewicz.

Byliście na koncercie w Krakowie? 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.