Kto jest pierwszym headlinerem Wacken 2016?

Robert Skowronski
16.10.2015 11:24
Kto jest pierwszym headlinerem Wacken 2016? Fot. kadr z wideo

Poznaliśmy jedną z głównych gwiazd festiwalu Wacken 2016. Kto wystąpi przed niemiecką publicznością?

Brytyjska legenda heavy metalu, czyli Iron Maiden! Kapela wystąpi 4 sierpnia 2016 roku. Zespół zagra też na dwóch innych niemieckich festiwalach - na Rockavaria i Rock im Revier. Dopinane są także formalności dotyczące występu w Berlinie. Kapela o koncertach u naszych zachodnich sąsiadów poinformowała na swoim fanpgae'u:

Bruce Dickinson cieszy się, że będzie mógł ponownie zawitać z zespołem na Wacken:

Minęło trochę czasu od naszego ostatniego występu i nie możemy się doczekać, by wrócić na trasę. Iron Maiden dobrze się czuje grając dla fanów, to jest coś co nas najbardziej cieszy. Czekamy na powrót na Wacken. Nie zdecydowaliśmy się jeszcze co do tego jak będzie wyglądać setlista i nie stanie się to dopóki nie zaczniemy prób, ale z pewnością znajdzie się tam trochę nowych piosenek. Nie zabraknie też starszego materiału.

Wokalista dodał, że Iron Maiden jest w trakcie przygotowywania nowego show na swoich koncertach. Fani ponownie mają dostać coś wyjątkowego i spektakularnego.

Organizatorzy Wacken stworzyli kolejny film, w którym zapowiadają występ zespołu:

Impreza potrwa od 4-6 sierpnia 2016 roku. Już wcześniej poznaliśmy część wykonawców, którzy wystąpią przed niemiecką publicznością, wśród nich m.in. Blind Guardian czy Bullet for My Valentine.

Bilety na Wacken Open Air 2016 są już wyprzedane. 75 tysięcy ich sztuk znalazło swoich nabywców.

Jeżeli nie uda Wam się dotrzeć na przyszłoroczną edycję, to polecamy śledzić portal Antyradio.pl. Będziemy się starać relacjonować Wam to muzyczne wydarzenia, tak jak to robiliśmy w tym roku przy okazji występów zespołów Sabaton, Materia, Europe, Within Temptation, Bloodbath, Cradle of Filth, Epica, Opeth, Running Wild, Powerwolf, Samael, Amorphis czy Roba Zombie.

Wybieracie się na Wacken Open Air 2016?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.