Laibach w Polsce. Grupa, którą inspirował się Rammstein, zagra dwa koncerty [DATY, MIEJSCA, BILETY]

26.07.2022 16:40
Laibach w Polsce. Grupa, którą inspirował się Rammstein, zagra dwa koncerty [DATY, MIEJSCA, BILETY] Fot. Romana Makówka

Słoweńska awangardowa grupa przesuwa europejską trasę koncertową na jesień bieżącego roku. Sprawdź szczegóły wydarzeń!

Laibach przyjedzie do Polski w ramach trasy "The Sound Of Music", promującej album o tym samym tytule. Słoweńcy zapowiedzieli set złożony z utworów ze swojej najnowszej produkcji, uzupełniony o numery z albumów, takich jak: "Also Sprach Zarathustra", "Spectre", "Kapital" czy "Volk".

Laibach w Polsce

Laibach jest od początku kojarzony i otoczony kontrowersjami. Ich militarystyczna stylizacja, propagandowe manifesty i totalitarne wypowiedzi wywołały wiele debat na temat ich faktycznego pozycjonowania artystycznego i politycznego.

Polecamy

Słoweńcy zasłynęli niezapomnianymi przeróbkami, choćby "Life Is Life" Opus, "In The Army Now", "Final Countdown" Europe, "Jesus Christ Superstar", czy całego albumu "Let It Be" Beatlesów. Wielką pozycją w ich dorobku jest muzyka do przedstawienia "Macbeth", wystawianego w Hamburgu. Arcydziełem są przeróbki hymnów państwowych, jakie Słoweńcy popełnili na albumie "Volk".

Niemiecka grupa Rammstein nigdy nie ukrywała, że inspiruje się muzyką Słoweńców. W twórczości Rammsteina można zauważyć sporo nawiązań do Laibach. Jak podaje Feuerrader.pl tuż po premierze kontrowersyjnego singla Rammsteina, "Deutschland" 164853, grupa Laibach udostępniła na swoim profilu na Facebooku utwór "Germania" z 2006 roku, czym dała do zrozumienia, że wie o fascynacjach muzyków Rammstein.

Awangardowy zespół znany z występowania w wojskowych mundurach i posługiwania się tematyką socjalistyczną w swej twórczości, wystąpił nawet w Korei Północnej. Koncert trwający 45 minut odbył się w stolicy kraju, Pjongjang. Podczas występu w hali koncertowej, na której pojawiło się około 1500 osób, wybrzmiały m.in. utwory pochodzące z musicalu "Dźwięki muzyki" 61037.
 

Laibach w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Jest to już kolejny termin koncertów grupy w Polsce. Laibach wystąpi kolejno: 2 listopada 2022 w gdańskim B90 oraz 3 listopada w krakowskim klubie Kwadrat. W związku z powyższą zmianą, dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek jest nadal możliwe w miejscu ich zakupu. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują swoją ważność w nowych terminach koncertów!

Bilety na koncerty są przez cały czas dostępne na knockoutmusicstore.pl
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.