Limp Bizkit na Capital of Rock 2016 [GALERIA]

Robert Skowronski
28.08.2016 17:44
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

We Wrocławiu w ramach Capital of Rock 2016 wystąpił Limp Bizkit. Zobaczcie zdjęcia z koncertu kapeli.

Amerykanie z Fredem Durstem w nieodzownej czapce na głowie poprzedzili występ gwiazdy wieczoru, czyli Rammsteina. Z kolei przed ich koncertem na scenie zaprezentowali się Francuzi z Gojiry, którzy wypełnili lukę po Bullet For My Valentine.

Być może czasy największej świetności Limp Bizkit są już za nami, ale zespół z pewnością nie obniżył swojej koncertowej formy wypełniając setlistę swoistym „the best of”, które porwało fanów zgromadzonych we Wrocławiu. Na pierwszy ogień poszedł bodaj największy przebój kapeli, czyli  „Rollin' (Air Raid Vehicle)”, przy którym Durst zachęcał publiczność do machania rękoma w powietrzu, w taki sposób jak to było pokazane w teledysku z 2010 roku.

Ogółem większość zagranych tego wieczoru numerów pochodziła ze słynnej płyty „Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water”. Z ostatniego wydawnictwa mogliśmy usłyszeć tylko kawałek „Gold Cobra”. W setliście składającej się z 12 utworów znalazło się kilka coverów. Słynny „Faith” z repertuaru George'a Michaela przedstawiony światu przez Limp Bizkit na swoim debiutanckim albumie. Usłyszeliśmy też połączone ze sobą „Heart-Shaped Box” oraz „Smells Like Teen Spirit” Nirvany, a do „Hot Dog” wprowadzony został motyw z „Master of Puppets” Metalliki.

Frontman Limp Bizkit zaprezentował się we Wrocławiu z jak najlepszej strony wchodząc co i raz w interakcję z publicznością. Żartem udało mu się też rozwiązać kwestię bariery językowej i nie zabrakło nawet piątek przybijanym fanom w pierwszych rzędach. O tym, jak Limp Bizkit wypadł na Capital of Rock 2016 możecie się przekonać dzięki naszym zdjęciom:

Zobaczcie wideo fragmenty z występu Limp Bizkit:

Jakie utwory tego wieczoru mogła usłyszeć publiczność?

Setlista:

 1. Rollin' (Air Raid Vehicle)
 2. Hot Dog
 3. Gold Cobra
 4. My Generation
 5. Livin' It Up
 6. Eat You Alive
 7. Faith (George Michael cover)
 8. Nookie
 9. My Way
 10. Heart-Shaped Box / Smells Like Teen Spirit (Nirvana cover)
 11. Break Stuff
 12. Take a Look Around

Na siódmy studyjny album Limp Bizkit czekamy już naprawdę długo. W 2015 roku byliśmy już w zasadzie pewni, że płyta jest tuż za rogiem - Wes Borland informował o 28 nowych kawałkach, 20. urodziny zespołu wydawały się idealną okazją. Jednak nic z tego. Ostatnio jedynie Limp Bizkit zaprezentował nam nowe logo, które być może wskazuje też w jakim kierunku grupa podąży na płycie.

Byliście na wrocławskim koncercie zespołu Limp Bizkit?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.