Linkin Park w Rybniku [GALERIA]

Magda Słomka
26.08.2015 08:37
Linkin Park w Rybniku [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Jeden z najbardziej oczekiwanych i zrealizowanych z ogromnym rozmachem koncertów w Polsce, odbył się wczoraj na stadionie w Rybniku.

5 ton sprzętu, dziewięcioelementowa, specyficzna ściana ledowa i imponująca 43 metrowa scena  - z takim ekwipunkiem amerykańska grupa Linkin Park przyjechała do Polski promować swój ostatni album „The Hunting Party”.

Laureatów prestiżowych nagród: Grammy Awards, MTV, American Awards, World Music Awards czy Billboard Music Awards, podczas koncertu wspierała The Last Internationale i polską grupa My Riot - dowodzona przez Piotra „Glacę” Mohameda.

Muzycy pojawili się w Polsce drugi rok z rzędu. Ostatni raz zagrali przed polską publicznością we Wrocławiu 5 czerwca 2014 roku.

Polska publiczność nie mogła niestety liczyć na niespodzianki w setliście. Jak na większości koncertów z tej trasy, show rozpoczął się od „Papercut”, pochodzącego z debiutanckiej płyty „Hybrid Theory”. Ciężkie brzmienie i hiphopowe klimaty, które zainicjowały oszałamiającą karierę zespołu. „Given Up” z punkowym refrenem i „Rebellion”, ubarwione nieco folkowym riffem Darona Malakiana. Kolejno „One Step Closer”, „A Line in the Sand” (z rewelacyjnym keyboardowym intro) i „From the Inside”, czyli wybuchowa mieszanka rocka, hard rocka i rapu w połączeniu z niesamowitą oprawą wizualną wzbudziły istne szaleństwo.

Jak łatwo można było przewidzieć, setlista zawierała wszystkie koncertowe pewniaki: „Breaking the Habit”, „Numb”, „In The End” czy „Faint”, a także kilka utworów z najnowszej, właśnie promowanej płyty.

Warto wspomnieć o zorganizowanych akcjach, które przygotowali fani. Migoczące latarki i telefony podczas ballad „Leave Out All the Rest” / „Shadow of the Day” / „Iridescent”, kartki z napisem „Welcome” i mega flaga zajmująca niemal cały sektor. Muzycy nie kryli wdzięczności za tak ciepłe i tłumne przyjęcie.

Zobaczcie jak bawili się fani podczas koncertu:

Linkin Park ma tyle samo zażartych zwolenników co przeciwników. Jedni twierdzą, że to pseudometalowy boysband dla piszczących nastolatek, który myśli przede wszystkim o sukcesach i zyskach ze sprzedaży płyt z piosenkami zbudowanymi według tego samego schematu. Inni uważają ich muzykę za nowatorską, interesującą i wartościową.

Nie sposób jednak odmówić zespołowi stuprocentowego zawodowstwa i niesamowitej energii przekazywanej fanom. Ciężkie, transowe brzmienia, momentami ostry, przechodzący w krzyk wokal Chestera i chwytliwe riffy w połączeniu ze spektakularnymi efektami wizualnymi złożyły się na jeden z najlepszych koncertów 2015 roku.

Setlista:

 1. Papercut
 2. Given Up
 3. Rebellion
 4. Points of Authority
 5. One Step Closer
 6. A Line in the Sand
 7. From the Inside
 8. Runaway
 9. Wastelands
 10. Castle of Glass
 11. Leave Out All the Rest / Shadow of the Day / Iridescent
 12. Robot Boy
 13. Joe Hahn Solo
 14. New Divide
 15. Breaking the Habit
 16. Darker Than Blood
 17. Burn It Down
 18. Final Masquerade
 19. Remember the Name
 20. Welcome
 21. Numb
 22. In the End
 23. Faint

Bis:

 1. Waiting for the End
 2. What I've Done
 3. Bleed It Out
Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.