Moonspell i Rotting Christ na trzech koncertach w Polsce

Romana Makówka
15.02.2019 13:00
Moonspell|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Legendy metalu z Grecji i Portugalii przyjadą do Polski aż na trzy koncerty. Moonspell i Rotting Christ wystąpią w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

Moonspell zawita do Polski późną jesienią 2019 roku. Zespół wystąpi w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. W roli gościa specjalnego na całej trasie zaprezentuje się grupa Rotting Christ, która przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „The Heretics”.

Moonspell na trzech koncertach w Polsce

Moonspell w rodzimej Portugalii ma status megagwiazdy, cieszy się również ogromnym uznaniem wśród fanów metalu w całej Europie. Formacja pod wodzą charyzmatycznego Fernando Ribeiro w 2017 obchodziła 25-lecie istnienia. W ciągu długiej kariery przeszła drogę od black metalu do gothic metalu, ale niezmiennie prezentowała najwyższy poziom. Zespół wielokrotnie występował w Polsce, był również jedną z gwiazd kultowego festiwalu Metalmania. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Rotting Christ - premiera "The Heretics"

Równie wielką sympatią, jak Moonspell, polscy fani darzą legendarną grecką załogę Rotting Christ. Polska była jednym z pierwszych krajów, który docenił muzykę kapeli Sakisa Tolisa jeszcze w latach 80. XX wieku, o czym lider Rotting Christ wielokrotnie mówił w wywiadach. Tak jak w przypadku Moonspell ciężko byłoby znaleźć w historii Rotting Christ tournée europejskie, na którym grupa nie pojawiła się, chociażby na jednym koncercie w Polsce

Najnowsza płyta Rotting Christ Nosi tytuł “The Heretics”. Premiera płyty zapowiedziana jest na 15 lutego 2019 roku. Album ukazał się nakładem wytwórni Season Of Mist. Autorem okładki zdobiącej nowe dzieło zespołu jest grecki artysta Maximos Manolis.

Lista utworów na "The Heretics":

  1. In The Name of God
  2. Vetry Zlye (Ветры злые)
  3. Heaven and Hell and Fire
  4. Hallowed Be Thy Name
  5. Dies Irae
  6. I Believe (ΠΙΣΤΕΥΩ)
  7. Fire God And Fear
  8. The Voice of the Universe
  9. The New Messiah
  10. The Raven

Gdzie kupić bilety na koncerty Moonspell i Rotting Christ?

Moonspell i Rotting Christ wystąpią kolejno:  24 listopada (niedziela) 2019 roku w krakowskim Kwadracie, 25 listopada (poniedziałek) 2019 roku w warszawskiej Progresji oraz  26 listopada (wtorek) 2019 roku w B90 w Gdańsku. Bilety w cenie 90 zł (przedsprzedaż) można kupić na stronie organizatora (Kraków i Warszawa) oraz TUTAJ (Gdańsk). W dniu koncertu cena biletu wyniesie 100 zł. 

Romana Makówka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.