Mystic Festival 2019: Eluveitie, Testament i Amon Amarth w Krakowie [ZDJECIA]

26.06.2019 13:29
Amon Amarth|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia Mystic Festival w Krakowie.

25 czerwca 2019 rozpoczął się w Krakowie Mystic Festival. Pierwszego dnia na głównej scenie oprócz amerykańskiej grupy Slipknot wystąpili również Ukraińcy z Jinjer, folkmetalowcy z Eluveitie, legendarna grupa Testament oraz niezwykle popularny w Polsce Amon Amarth.

Eluveitie na Mystic Festival 2019

Powstała w 2002 roku w Zurychu Eluveitie to czołowy przedstawiciel folk metalu, który za każdym razem ściągają na koncerty gorąco reagującą publikę. W kapeli występuje nasza rodaczka - Michalina Malisz zaczęła grać na lirze korbowej dzięki Eluveitie, by parę lat później zostać poproszoną przez samego Chrigela Glanzmanna, lidera grupy, o współpracę. Szwajcar zachwycił się coverami publikowanymi przez Michalinę.

Eluveitie łączy ostry metal, historię oraz mitologię celtycką. W utworach wykorzystuje wiele "niemetalowych" instrumentów. Zobaczcie, jak wypadł występ kapeli w Krakowie.

Testament na Mystic Festival 2019

Przez ponad 30 lat kapela dowodzona jest przez jedynego w swoim rodzaju wokalistę Chucka Billy'ego oraz gitarzystę Erica Petersona. Przez krótki czas porównywano Testament do Metalliki, ale kapela szybko udowodniła, że nie ma zamiaru kopiować sławniejszych kolegów. Stworzyła podwaliny melodyjnego technicznego thrash metalu, którym zachwyciła thrashmaniaków na klasycznych już dziś albumach "The Legacy" (1987), "The New Order" (1988) i "Practice What You Preach" (1989).

Zespół jest w świetnej koncertowej formie, co też udowodnił podczas krakowskiego koncertu na TAURON arenie.

Amon Amarth na Mystic Festival 2019

Powstała w 1992 roku niedaleko Sztokholmu formacja potężnego i niezwykle sympatycznego wokalisty Johana Hegga, już blisko trzy dekady opowiada mityczne historie z Wikingami w czołowych rolach, sięgając również po inspiracje, chociażby do nieśmiertelnej trylogii Tolkiena.

Amon Amarth nigdy nie aspirował do odkrywania czegoś nowego. Zespół porusza się od początku dobrze znanym traktem, wyłożonym wspaniałym, melodyjnym death metalem oraz wiking metalem. Kapela słynie z ognistego show, na scenie zawsze muszą pojawić się rekwizyty nawiązujące do historii wikingów i nie inaczej było również na krakowskim koncercie kapeli.

Zobacz także: Mystic Festival 2020 - kiedy i gdzie? [DATA, BILETY, LINE-UP]

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.