Mystic Festival 2019: Slipknot wystąpił w Polsce

26.06.2019 03:24
Slipknot|undefined Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Slipknot ponowie zagrał w Polsce. Zespół był gwiazdą Mystic Festival 2019. Jedyny koncert grupy odbył się 25 czerwca 2019 roku w Krakowie. Zobacz galerię z tego wydarzenia.

Mystic Festival powrócił po kilku latach przerwy. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się w dniach 25-26 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie.

Jedno z największych rockowo-metalowych wydarzeń wróciło na koncertową mapę Polski w wielkim stylu. Gwiazdą pierwszego dnia festiwalu była amerykańska grupa Slipknot.

Grupa Slipknot wielokrotnie gościła w Polsce i za każdym razem zachwycała swoich fanów spektakularnym show, kostiumami i dynamiką koncertu. Slipknot bez wątpienia jedną z tych formacji, które mają ogromny wpływ na popkulturę. Grupa jest także inspiracją dla wielu artystów, nie tylko rockowych i metalowych. Zespół przyjechał do Polski, żeby promować swój 6. studyjny krążek, "We Are Not Your Kind" który ma się ukazać 9 sierpnia 2019 roku.

Mystic Festival 2019: Slipknot w Polsce

Można śmiało stwierdzić, że Slipknot wiele przeszedł w ostatnim czasie. 24 maja 2010 roku z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych zmarł basista i główny autor piosenek grupy Paul Gray. Trzy lata później, 12 grudnia 2013 roku z grupę opuścił z powodów zdrowotnych perkusista Joey Jordinson, kolejny z perkusistów Shawn Crahan, pieszczotliwie zwany Clownen, stracił niedawno córkę. Jakby tego było mało perkusista Chris Fehn odszedł w marcu 2019 ze Slipknota w atmosferze skandalu a dwa miesiące później Corey Taylor uszkodził sobie jądro podczas śpiewania.

Przeczytaj także

Krakowski koncert otworzyło "People = Shit" i już od pierwszych sekund było wiadomo, że mimo wszystkich przeciwności losu grupa niezmiennie stoi na piedestale, łączy pokolenia i jest kochana przez fanów na całym świecie.

Slipknot uraczył także fanów takimi koncertowymi pewniakami jak "(sic)", "Psychosocial", "Before I Forget", "Spit It Out" czy "Duality".

Zobaczcie, jak wyglądał występ amerykańskiej kapeli

Warto zaznaczyć, że był to pierwszy w Polsce koncert zespołu w nowych maskach i kostiumach, które mieliśmy okazję zobaczyć wcześniej w klipie do oficjalnego singla z płyty "We Are Not Your Kind", czyli "Unsainted".

Maska frontmana Corey Taylora (połączenie przerażającej martwej skóry i topiącego się czarnego makijażu) może nie jest tak przerażająca jak jego stare, makabryczne oblicze, ale muzyk wciąż pozostaje mistrzem w jednoczeniu się z tłumem w naprawdę wyjątkowy i bardzo osobisty sposób. Patrząc na niego, odnosi się wrażenie, że pomimo tłoku pod barierkami zawsze mówi bezpośrednio do ciebie.

Oprócz tego mogliśmy w pełni podziwiać nowe stroje Slipknota. Najbardziej w oczy rzuca się chyba długi płaszcz Taylora, który przypomina nieco strój Tobiasa Forge'a z Ghost lub nawet Jokera z filmu "Mroczny rycerz".

W kwestii oprawy wizualnej koncertu również wiele się zmieniło. Obracające się bębny zniknęły, zastąpione ledowymi beczkami na wysokich słupach, jednak zespół więcej na tym zyskał, niż stracił. Mimo że grupa odświeżyła swój wizerunek, nadal jest to ten sam, stary, dobry Slipknot, kochany przez fanów na całym świecie.

 

Setliasta koncertu prezentowała się następująco:

 1. People = Shit
 2. (sic)
 3. Get This
 4. Unsainted
 5. Disasterpiece
 6. Before I Forget
 7. The Heretic Anthem
 8. Psychosocial
 9. The Devil in I
 10. Prosthetics
 11. Vermilion
 12. Custer
 13. Sulfur
 14. All Out Life
 15. Duality
 16. Spit It Out
 17. Surfacing

Podzielcie się Waszymi wrażeniami i koniecznie napiszcie jak bawiliście się na pierwszym dniu Mystic Festival 2019

Zobacz również: Max Cavalera i Nergal zachęcają do udziału w Mystic Festival 2019

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.