Off Festival 2022 z nowymi gwiazdami. Których artystów zobaczymy w Katowicach?

05.04.2022 17:04
Off Festival 2022 Fot. Marcin Gizycki/East News

Sprawdźcie, jakie gwiazdy dołączyły do line-upu Off Festival, który już niedługo zawita w Katowicach.

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Podczas imprezy zagrają m.in. Iggy Pop, Metronomy, Molchat Doma czy Central Ceel. Organizatorzy ogłosili właśnie kolejne gwiazdy, które pojawią się w Katowicach.

Polecamy

Off Festival 2022 z nowymi gwiazdami. Których artystów zobaczymy w Katowicach?

7 sierpnia na festiwalu pojawi się zaskakujący gość. Tego dnia zespół Papa Dance, legenda polskiego synthpopu zagra w całości drugi album "Poniżej krytyki". Będzie to pierwszy koncert Papa Dance pod tym szyldem od ponad dekady… i być może jedynym.

6 sierpnia festiwalowicze usłyszą zespół Kacperczyk. Bracia Kacperczyk nagrywają dla SBM Label, wytwórni kojarzonej z rapem, choć ich pomysł na muzykę jest znacznie szerszy – to indie rock, alternatywny pop, hip-hop trochę też i sporo innych sztuczek. Tego samego dnia zagra WaluśKraksaKryzys. Po oficjalnym debiucie - płycie „Atak” z 2021 roku - WaluśKraksaKryzys został okrzyknięty zbawcą polskiego rocka, ale ta historia zaczęła się wcześniej. W 2019 r. netlabel Trzy Szóstki wydał w formie albumu nagrania demo muzyka - piwniczne, niedoskonałe, szczere aż do bólu.

5 sierpnia wystąpi Alyona Alyona. Jeszcze niedawno była urodzoną na ukraińskiej wsi przedszkolanką, pełną kompleksów i złych myśli. Dziś jest gwiazdą hip-hopu o międzynarodowym zasięgu, wzorem dla wielu (nie tylko) dziewczyn. Podpisała kontrakt z polskim oddziałem wytwórni Def Jam, który wiosną 2021 r. wydał jej drugi album "Galas", pełen gości z całego świata.

Myd (LIVE BAND) wystąpi 6 sierpnia. Jego największy hit nosi tytuł „The Sun”, ale niemal wszystkie produkcje Quentina Lepoutre tak brzmią - jak letnie słońce przetłumaczone na dźwięki. Na język house’u, nu-disco albo beztroski indie pop napędzany pulsem techno. Myd dał się poznać światu jako członek grupy Club Cheval, a także utalentowany producent francuskich raperów, ale i jego solowy debiut płytowy - „Born a Loser” z 2021 roku - okazał się zwycięstwem.

Perkusista i producent Makaya McCraven chętnie łączy jazz z hip-hopem. Poza środowiskiem jazzowym zwrócił na siebie uwagę albumem „We’re New Again: A Reimagining by Makaya McCraven”, którym tchnął nowe życie w dziedzictwo Gila Scotta-Herona, z kolei na płycie „Deciphering the Message” układa nowe, fantastyczne konstrukcje z elementów znalezionych w przepastnych archiwach wytwórni Blue Note.

Natomiast 7 sierpnia zagra Shygirl. Blane Muise pochodzi z Londynu, ale ma światowe zasięgi, a na liście jej współpracowników znajdziecie takie postacie jak Arca i SOPHIE z jednej, a Lady Gaga i FKA Twigs z drugiej strony. Jest raperką i wokalistką, DJ-ką i producentką, a także szefową kolektywu i labelu NUXXE.

Na festiwalu zagra również Sofia Kourtesis. Mieszkająca w Berlinie producentka ma peruwiańskie i greckie korzenie, a w jej utworach rzeczywiście słychać cały świat, wielobarwność i różnorodność. Pulsują pozytywną energią, lecz oferują też słodkie rozmarzenie, a nawet przestrzeń do zadumy.

7 sierpnia wystąpi Crows. Nowa fala brytyjskiego punka ani myśli opadać. Kwartet z Londynu dał się zauważyć supportując IDLES, a debiutancki album Crows - „Silver Tongues” (2019) - doskonale balansuje młodzieńczą wściekłość z artystyczną dojrzałością.

materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Off Festival 2022: Bilety i karnety na festiwal

Trzydniowe karnety w cenie 399 zł bez pola namiotowego oraz w cenie 499 zł z polem namiotowym możecie już kupić na stronie: https://off-festival.pl/. W sprzedaży dostępne są również bilety jednodniowe w cenie 229 zł. Karnety z 2020 i 2021 roku zachowują ważność.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.