Polskie gwiazdy dołączają do składu Najpiękniejszej Domówki Świata. Kto zagra na Pol'and'Rocku online?

09.06.2020 09:33
Pol'and'Rock|undefined Fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

W nowej formule festiwalu Pol'and'Rock nie zabraknie koncertów. Kto zagra online na Najpiękniejszej Domówce Świata?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie masowe imprezy zaplanowane na wakacje 2020 musiały zostać odwołane. Wśród nich znalazł się jeden z największych festiwali w Europie - Pol'and'Rock, który od lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. Organizator wydarzenia, Jurek Owsiak nie chciał jednak zostawiać setek tysięcy wyczekujących festiwalu z niczym i postanowił przenieść go do sieci. Pol'and'Rock 2020 uzyskał nową formułę i odbędzie się jako Najpiekniejsza Domówka Świata.

Pol'and'Rock online: Kto zagra na Najpiękniejszej Domówce Świata?

Wydarzenie rozpocznie się 30 lipca, a skończy 1 sierpnia 2020 roku. W ramach festiwalu zaplanowano niemal 70 godzin atrakcji. W tym czasie publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Przeczytaj także

Koncerty będą emitowane prosto ze studia w Warszawie. Jurek Owsiak ogłosił pierwszych wykonawców, których będziemy mogli zobaczyć w transmisji live. Jest to rockowa formacja Happysad oraz Romantycy Lekkich Obyczajów.

Happysad na Najpiękniejszej Domówce Świata

Introspekcyjne, naładowane emocjami teksty, które idą w parze z piętrzącą się gitarową ścianą dźwięku, ciekawymi przesterami, czy rytmicznym beatem perkusji stanowią sedno brzmienia kapeli. Niezależnie od tego, czy określany mianem kapeli grającej alternatywnego rocka, indie, czy nawet shoegaze, Happysad tworzy dźwięki, które zapadają w pamięć, odwołują się do doświadczeń znanych całym pokoleniom fanów.

Muzycy tworzący zespół wystąpili na festiwalu trzykrotnie, w 2013 roku powracając jako laureaci nagrody publiczności, czyli zwycięzcy plebiscytu Złotego Bączka. Koncert na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival 2019 można nazwać tryumfalnym powrotem kapeli na festiwal. Rewelacyjnie przyjęty przez publiczność żywiołowy występ Happysad stanowił wspólnotę brzmień i doświadczeń. Uświetniony przez muzycznych gości, takich jak Mrozu czy Daria Zawiałow, koncert był przejmującym spotkaniem kapeli z fanami.

Tym razem wielbiciele muzyki Happysad spotkają się z zespołem w wirtualnym świecie. Muzycy zagrają 31 lipca w studio Najpiękniejszej Domówki Świata.

Posłuchaj podcastu

Romantycy Lekkich obyczajów na Pol'and'Rock online

Zespół tworzony przez dwóch utalentowanych muzyków gra eklektyczne, ciekawe mieszanki gatunków muzycznych. Damian Lange i Adam Miller bezbłędnie łączą ze sobą skoczny folk, żywiołowy rock, piosenkę kabaretową oraz melodramatyczny pop. Siłą olsztyńskiej kapeli są teksty, które tworzy Damian — ironiczne, czasem uszczypliwe, ale zawsze szczere i wpadające w ucho słowa.

Ciesząca się niesamowitym wsparciem rzeszy fanów kapela wzięła udział w Eliminacjach, walcząc z innymi kapelami o szansę na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Panel jurorów, w skład którego wchodzi, między innymi pomysłodawca i twórca Festiwalu, Jurek Owsiak, docenił nie tylko muzyczny talent kapeli, ale też entuzjastyczne przyjęcie muzyków przez ich wiernych fanów. Romantycy Lekkich Obyczajów zagrali na Małej Scenie Przystanku Woodstock w 2016 roku, a rok później pojawili się na scenie na Placu Defilad w Warszawie podczas jubileuszowego, 25. Finału WOŚP.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.